A Liverpool nyerte az angol Ligakupa (Carling Cup) vasárnapi, londoni döntőjét, miután egy elképesztően izgalmas 11-es párbaj után legyőzte a Chelsea-t.
A rendes játékidő, majd a hosszabbítás is sok helyzetet, de nulla gólt hozott, így jöhetett a 11-es párbaj a Wembley Stadionban.
Már a büntetőkre készült a Chelsea edzője, Thomas Tuchel is, amikor a 119. percben behozta a spanyol Kepa Arrizabalagát a kapuba Mendy helyett - ő is lett végül a főszereplő!
A különpárbajnban 10-10-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik fél sem hibázott, hogy aztán a 21. körben Kellehetr is belője a maga büntetőjét. Így Kepának kellett volna meccsben tartania a Kékeket, de a hálóőr végül az égbe lőtte a kísérletét.
Így a Liverpool nyerte 2022-ben az angol Ligakupát - története során kilencedszer, ami rekord.
Angol Ligakupa (Carling Cup), döntő:
Chelsea - Liverpool 0-0 - 11-esekkel: 10-11
Átigazolások
NB III
Edzőváltás Dorogon
A Dorog bejelentette, hogy Csizmadia Csaba távozott a vezetőedzői posztról, helyét Tóth András veszi át.
Légiósok
Eppel már döntött
A román élvonalbeli Csíkszereda meghosszabbította Eppel Márton szerződését, így a rutinos magyar csatár a 2026/2027-es idényben is a székelyföldi klubot erősíti.
ETO/Fradi
Távozó edző(k)
Borbély Balázs nem komplett stábbal érkezhet az ETO-tól a Ferencvároshoz: jelen állás szerint Győrből kizárólag Stefan Pánik erőnléti edző tarthat vele a Fradihoz. (NSO)