Története során először nyerte meg a Portugál Kupát a Torreense, amely a döntőben hosszabbítás után 2-1-re legyőzte a világhírű Sporting Lisszabont.
A Torres Vedras-i együttes már a 4. percben megszerezte a vezetést Kevin Zohi találatával, azonban a Sporting a második félidőben Luis Suárez góljával egyenlített. A rendes játékidő 1–1-es döntetlennel zárult, így hosszabbítás következett.
A mérkőzés hőse a korábbi fehérvári játékos, a Vidivel két bajnoki címet is nyert Stopira lett, aki a 113. percben értékesített egy büntetőt, amelyet Maxi Araújo kiállítást érő szabálytalansága előzött meg. A találat végül történelmi kupagyőzelmet ért Luís Tralhão csapatának.
A Torreense korábban egyszer szerepelt kupadöntőben: az 1955/56-os idényben 2–0-ra kikapott az FC Portótól. A klub számára a siker nemcsak történelmi trófeát jelent, hanem Európa Liga-főtáblás szereplést is a következő szezonban.
A Torreense a kupamenetelés során az AD Correlhã, az Oliveirense, a Lusitânia Lourosa, a Casa Pia, az União de Leiria és a Fafe csapatait búcsúztatta.
A 38 éves Stopira pedig a világbajnokságon is ott lehet majd a Zöld-foki Köztársaság válogatottjával: