A Szuper-Real Vinícius Júnior triplájával szedte szét a Barcelonát a döntőben - videó

A Real Madrid nyerte meg a Szaúd-Arábiában megrendezett Spanyol Szuperkupa döntőjét, miután vasárnap 4-1-re megverte ősi riválisát, az FC Barcelonát.
Csakfoci.hu 2024. január 14., vasárnap 22:15
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 14., vasárnap 22:15

Valóságos rémálom volt a Barcelona számára a rijádi döntő első tíz perce, hiszen szinte azonnal kétgólos hátrányba került a katalán gárda. Pedig  az 5. percben még Ferra Torresnek volt góllal kecsegtető helyzete, után viszont jöttek Vinícius Junior nagy pillanatai. A brazil támadó előbb, a 7. percben Bellingham parádés labdája után, Pena kapust is kicselezve lőtt a hálóba, majd nem sokkal később honfitársa, Rodrygo passzát terelte becsúzva a kapuba (2-0).

Ferran Torres révén a szépítéshezt kétszer is közel járt a Barca, de aztán Lewandowskinak már össze is jött a gól: a lengyel a 33. percben 17 méterről lőtt nagy kapásgólt Lunin kapujába (2-1).

Nem sokáig reménykedhettek azonban a gránátvörös-kékek, hiszen a 40. percben megint kettővel ment a Real, miután Araújo lerántotta Vinícius Juniort, a sértett pedig megszerezte 11-esből saját maga és a madridiak harmadik gólját is (3-1). A játékrészt Pedri sistergős, a kaput alig elkerülő lökete zárta.

A megérdemelt Real-előny a 64. percben duzzaddt tovább, miután a Vinícius passzánál menteni igyekvő Koundé épp Rodrygo elé rúgta, a brazil szélső pedig 10 méterről nem hibázott (4-1). A 71. percben pedig minden eldőlt, pedig újabb gólt már nem esett, Araújo ugyanis megkapta a második sárgáját, miután felrúgta Vinícius Juniort.

Több gól már nem esett - pedig a Real többször is közel járt az újabb találathoz -, de így is magabiztos Real Madrid-siker született a Spanyol Szuperkupa vasárnapi döntőjében.

Spanyol Szuperkupa, döntő:

Real Madrid – Barcelona 4-1 (Vinícius Júnior 7., 10., 40. – a harmadikat 11-esből, Rodrygo 64., ill. Lewandowski 33.) - piros lap: Araújo (Barcelona, 71.)

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.