Fotó: www.as.com

A pénzügyi fair playről és a luxusadó bevezetéséről beszélt az UEFA-elnök

Sok álmatlan éjszakát okozott Aleksander Ceferinnek, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnökének a koronavírus-járvány, mivel a szervezet sok-sok millió dollárt veszít a szezon leállása miatt.
Nyikes Zoltán 2020. május 20., szerda 10:37
Fotó: www.as.com
Sok álmatlan éjszakát okozott Aleksander Ceferinnek, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnökének a koronavírus-járvány, mivel a szervezet sok-sok millió dollárt veszít a szezon leállása miatt.
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. május 20., szerda 10:37

"Rengeteg problémába ütközik a versenynaptár átalakítása, emellett sok-sok milliót, több tucat milliót veszítünk. Ilyenkor nehéz elaludni éjszaka" - mondta a Guardian című lapnak a szlovén sportvezető, aki ugyanakkor kijelentette, az UEFA helyzete nem riasztó, nincsen veszélyes szituációban, így továbbra is törődnek a klubokkal, ligákkal, ami jelenleg sok munkával jár.

Ceferin nem számít arra, hogy megváltozik a labdarúgás, amikor az élet visszatér a normális kerékvágásba. Azt viszont megjegyezte, hogy a pénzügyi fair play szabályát igazítani kell majd az "új időkhöz". Hozzátette, mindenképpen modernizálni szeretné a versenyegyenlőséget segítő szabályt, de ez egyelőre nem a közeljövőben fog megtörténni.

Egyik lehetséges újításként említette a "luxusadó" bevezetését.

Az európai futballélet, benne az UEFA égisze alá tartózó Bajnokok Ligájával és Európa-ligával, márciusban állt le a világjárvány miatt, a két klubsorozat a nyolcaddöntőben szakadt félbe. A kontinensen elsőként a német bajnokság indult újra múlt hétvégén, ezen a héten több más liga is követi, köztük a magyar is. Az európai kupasorozatok befejezése augusztusban várható, amikor már lezárultak a nemzeti bajnokságok és kupák. (MTI)

Neked ajánljuk
Átigazolások
Győr
Bejelentették az Inter korábbi játékosát
Beigazolódott a Csakfoci korábbi információja: az ETO FC hivatalosan is bejelentette a 28 éves védő, Senna Miangue érkezését - olvasható az NB I-es csapat közösségi oldalain.
Légiósok
Kapós a Premier League egyik magyarja
A Brentford európai játékosmegfigyelésének egyik vezetője, Balogh Tamás iránt az elmúlt hónapokban számos klub érdeklődött, de ő elégedett jelenlegi együttesénél és hisz a klub hosszú távú projektjében. (Lorenzo Lepore)
DVTK
Chorbadzhiyski új csapata
Csapatot talált a DVTK-tól nyáron távozó Bozhidar Chorbadzhiyski, aki a bolgár élvonalbeli Botev Vratsa játékosa lett.
Tovább az összes átigazoláshoz