Fotó: Facebook/ Liverpool FC

A Liverpool kettős emberhátrányban, a 96. percben bukta el a PL-rangadót; a sírból jött vissza a Bayern Lipcsében - videók

A Liverpool és a Lipcse sem tudott győzni szombaton.
Csakfoci.hu 2023. szeptember 30., szombat 20:31
Szerző: Csakfoci.hu 2023. szeptember 30., szombat 20:31

Szoboszlai Dominik a Liverpool kezdőjében kapott helyet a Tottenham elleni Premier League-rangadón, ahol a 26. percben emberhátrányba kerültek a Vörösök, miután Curtis Jones csúnyán letalpalt egy Spurs-játékost. Nem sokkal később Son révén meg is szerezte a vezetést a házigazda, azonban a félidő hajrájában Gakpo egalizálni tudott, a gól egyébként Szoboszlai kulcspasszából indult.

A második játékrészben a csereként beállt Diogo Jota volt fegyelmezetlen; másfél perc leforgása alatt begyűjtött két sárga lapot, így az utolsó 20 percre már kettős emberhátrányba került Jürgen Klopp együttese, amely hiába küzdött hősiesen, a 96. percben egy erős beadás után Matip a saját kapujába lőtt, így a Liverpool elszenvedte első vereségét az idényben.

Premier League, 7. forduló

Tottenham-Liverpool 2-1 (Son 34., Matip 96. - öngól, ill. Gakpo 45+4.) Kiállítva: Jones 26., Jota 70.

korábban:

Aston Villa-Brighton 6-1 (Watkins 14., 21., 65., Estupinan 26. - öngól, Ramsey 85., Douglas Luiz 97., ill. Fati 50.)

Bournemouth-Arsenal 0-4 (Saka 17., Odegaard 44. - 11-esből, Havertz 53. - 11-esből, White 94.)

Everton-Luton 1-2 (Calvert-Lewin 45., Lockyer 24., Morris 31.)

Manchester United-Crystal Palace 0-1 (Andersen 25.)

Newcastle-Burnley 2-0 (Almiron 14., Isak 75. - 11-esből)

West Ham United-Sheffield United 2-0 (Bowen 24., Soucek 37.)

Wolves-Manchester City 2-1 (Dias 13. - öngól, Hwang 65., ill. Alvarez 59.)

Gulácsi Péter a kispadról nézte végig, ahogyan a Lipcse kétgólos előnyből végül 2-2-re végzett a Bayern München ellen a német első osztály 6. fordulójában.

Bundesliga, 6. forduló

RB Leipzig-Bayern München 2-2 (Openda 20., Lukeba 26., ill. Kane 56. - 11-esből, Sané 70.)

korábban:

Heidenheim-Union Berlin 1-0 (Beste 59.)

Köln-VfB Stuttgart 0-2 (Undav 68., 88.)

Mainz-Leverkusen 0-3 (van den Bergh 18. - öngól, Grimaldo 59., Hofmann 65.)

VfL Bochum-Mönchengladbach 1-3 (Losilla 68., ill. Neuhaus 27. Plea 37., 45+3)

Wolfsburg-Frankfurt 2-0 (Wind 31., 85.) Kiállítva: Götze 59.

Topligák: Kerkezék nem tudták megszorongatni az Arsenalt, pont nélkül maradtak a manchesteri csapatok - eredmények, videók
Kerkez Milos 83 percet kapott a Bournemouth szombati bajnokiján, azonban csapata 4-0-ra kikapott az Arsenaltól. Az MU hazai pályán, míg a ManCity idegenben szenvedett vereséget. Németországban simán győzött a Leverkusen, Xabi Alonso együttese így vezeti a Bundesligát. Aissa Laidouni a 78. percben szállt be az Union Berlinben, amely 1-0-ra kikapott a Heidenheim otthonában.