A legendás Ronaldo menekül: Eladhatják a klubot a La Ligába tartó magyar játékos feje felől - sajtóhír

A brazil klubelnök és egykori világklasszis csatár, Ronaldo elhagyja a Real Valladolidot, hogy a Brazil Labdarúgó Szövetség remélt elnöki posztjára koncentrálhasson. A klub eladósorba került.
Csakfoci.hu 2025. január 16., csütörtök 17:14
A brazil klubelnök és egykori világklasszis csatár, Ronaldo elhagyja a Real Valladolidot, hogy a Brazil Labdarúgó Szövetség remélt elnöki posztjára koncentrálhasson. A klub eladósorba került.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. január 16., csütörtök 17:14
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az egykori kétszeres világbajnok és Aranylabdás támadó, a Fenomén, Ronaldo Nazario 2018-ban vásárolta meg a Real Valladolidot, megmentőként mutatkozott be, azzal az ígérettel, hogy öt éven belül versenyképes csapatot hoz létre, amely az európai kupaporondon is folyamatosan szerepel majd. Körülbelül 30 millió eurót fizetett a klub részvényeinek 82 százalékáért.

Hat évvel később állítólag belefáradt a ténykedésébe, és egy ideje már tárgyalásokat folytat különböző országok befektetőivel, hogy megszabaduljon a csapattól. Egy konkrét ajánlatot is kapott már a Valladolid városából származó üzletemberek egy csoportjától. és a tárgyalások folyamatban vannak, bár a tárgyalt eladási árat nem hozták nyilvánosságra.

Ronaldo a legutóbbi, december 11-én tartott részvényesi gyűlésen megvédte a vezetőséget, mondván a számok őket igazolják és a 2023/2024-es szezont 181121 eurós nyereséggel és egy 58671000 eurós költségvetéssel zárták. Eközben panaszkodott a különböző szervezetekre, amelyek nem figyelnek a Real Valladolidra és nem segítik azt, de a társadalmi tömegek és a média által generált feszült légkört is hibáztatta, miközben bosszantják a spanyol bajnokságban szereplő klubok közötti költségvetésbeli különbségek. Szerinte ezek miatt nem sikerült versenyképes csapatot építeniük.

Ronaldo feladta

- fogalmaz az El Confidencial c. lap cikkében.

A hírnek magyar vonatkozása is lehet, hiszen a kecskeméti válogatott középpályás, Nikitscher Tamás épp a Valladolidhoz igazolhat majd, de egyelőre várnia kell a liga engedélyére és arra is, hogy helyet csináljanak neki a spanyol csapat keretében.

Olvastad már?
A Lokitól elküldött Máté Csaba megtörte a csendet: "Nem tudom, miért indult ellenem ez a hecckampány" - Dzsudzsák befolyásáról és egy NB I-es ajánlatról is beszélt
Máté Csaba szerint Dzsudzsák Balázs hosszabb távon akár a klubvezetésében is szerepet kaphat. A szakember elárulta, a Loki előtt a Diósgyőrrel tárgyalt.
Elolvasom
Átigazolások
Újpest
Profi szerződés
Az Újpest profi szerződést kötött fiatal kapusával, Szentmihályi Ádámmal.
AEK Athén
Zubkov Varga csapattársa lesz
Fabrizio Romano információi szerint az AEK Athén mindenben megegyezett a Trabzonsporral Oleksandr Zubkov átigazolásáról. A 29 éves ukrán válogatott szélső így Varga Barnabás csapattársa lesz.
ETO
Steven Vanharen
Izraeli sajtóhírek szerint a bajnok ETO FC sportigazgatóját csábítja a Maccabi Tel-Aviv.
Tovább az összes átigazoláshoz