Fotó: uefa.com

A Fradi két korábbi ellenfele játssza az EKL-döntőt, az EL-ben a Leverkusen a 97. percben egyenlített és még mindig veretlen - eredmények, videók

Egészen elképesztő, hogy megint a hajrában állt fel kétgólos hátrányból a Bayer Leverkusen, és ezzel továbbra is veretlen minden versenysorozatot figyelembe véve. Az EKL-ben Fiorentina-Olympiakosz döntő lesz.
Nyikes Zoltán 2024. május 9., csütörtök 23:01
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. május 9., csütörtök 23:01

A Bayer Leverkusen és az Atalanta jutott a labdarúgó Európa Liga döntőjébe. Az AS Roma elleni párharc első meccsét, egy héttel ezelőtt az olasz fővárosban a Leverkusen nyerte 2-0-ra. A csütörtöki visszavágón az olaszok Leandro Paredes két büntetőjével már 2-0-ra vezettek, ám Gianluca Mancini öngóljával, illetve Josip Stanisic 97. percben lőtt góljával egyenlítettek a házigazdák. Utóbbi volt a Bayer 17. találata a mostani szezonban, ami a 90. percben vagy azt követően született. A Bundesligát már megnyerő, a Német Kupában is döntős Leverkusennek ez immár a 49. veretlen mérkőzése volt sorozatban, ezzel megdöntötte a Benfica európai rekordját.

A lisszaboni együttes 1963 decembere és 1965 februárja között 48 tétmérkőzésen nem talált legyőzőre valamennyi sorozatot figyelembe véve. A Bayer harmadszor jutott döntőbe az európai porondon, 1988-ban az UEFA Kupában, 2002-ben pedig a Bajnokok Ligájában volt finalista.

Ellenfele a május 22-én Dublinban sorra kerülő döntőben az Atalanta lesz, amely az Olympique Marseille otthonában elért 1-1-es döntetlen után otthon 3-0-ra győzött.

Európa Liga, elődöntő, visszavágók

Atalanta (olasz)-Olympique Marseille (francia) 3-0 (Lookman 30., Ruggeri 52., Touré 95.)
Továbbjutott: Atalanta, összesítésben 4-1-gyel

Bayer Leverkusen (német)-AS Roma (olasz) 2-2 (Mancini 82. - öngól, Stanisic 97., ill. Paredes 43. - 11-esből, 66. - 11-esből)
Továbbjutott: Leverkusen, összesítésben 4-2-vel

Így egyenlített a Bayer

Mint ismert, szerda este elsőként a tavaly is döntős, a Ferencvárossal azonos csoportban szerepelt Fiorentina jutott be az Európa Konferencia Liga fináléjába, miután az elődöntős párharc visszavágóján 1-1-es döntetlent ért el a belga Club Brugge vendégeként, így 4-3-as összesítéssel továbbjutott.

Csütörtök este pedig újabb korábbi Fradi-ellenfél harcolta ki a finálét, a magyar bajnokcsapatot tavasszal az EKL-playoffban búcsúztató Olympiakosz kettős győzelemmel verte ki a Premier League-ben szereplő Aston Villát.

Európa Konferencia Liga, elődöntő, visszavágó

Olympiakosz (görög)-Aston Villa (angol) 2-0 (El Kaabi 10., 79.)
Továbbjutott: Olympiakosz, összesítésben 6-2-vel

Világbajnok középpályással egyezett meg a Barcelona, megvan, hol folytathatja Marco Reus - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb csütörtöki hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
A török sajtó szerint a Galatasaray szívesen látná soraiban Szalai Attilát.
Varga Roland
53 mérkőzés után távozik a Sepsi OSK-tól Varga Roland.
Négy távozó
Az Újpest elleni mérkőzést megelőzően négy játékosától elbúcsúzott a Ferencváros, Kubatov Gábor mindannyiukat személyre szóló ajándékkal lepte meg.