A BL mentheti meg a Chelsea idényét: Újrarúgatott 11-essel jutottak tovább - videó

A Chelsea és a Benfica biztosította elsőként a helyét a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata között. A Kékek Londonban megfordították a Dortmund elleni párharcot, míg Lisszabonban gázolt a házigazda a belga Bruges ellen.
Dudás Gábor 2023. március 7., kedd 23:10
Szerző: Dudás Gábor 2023. március 7., kedd 23:10

Londonban a csapatokat az egyik fél kései stadionba érkezése miatt tízperces csúszás, majd a Dortmundot öt perc játék után kényszerű csere hátráltatta. A hazaiak kezdték aktívabban a találkozót és dolgozták ki helyzetek sorát, Kai Havertz kapufája és meg nem adott gólja után a szünet előtt egy - Raheem Sterling által szerzett - érvényes találatot is elért, ezzel kiegyenlítve a párharc állását.

A fordulást követően tizenegyeshez jutott a Chelsea, Havertz ismét a kapufát találta el, ám a játékvezető megismételtette a pontrúgást, ezúttal pedig már pontosabban célzott a német válogatott támadó. Ezzel december vége óta szerzett újra egy mérkőzésen két gólt a londoni alakulat. A Dortmund a hosszabbítást jelentő találatért hajtva egyre inkább kinyílt, a hazaiak pedig kontrákra rendezkedtek be, ám sem ők, sem a vendégek nem tudtak már betalálni. Ez pedig Graham Potter csapatának kedvezett, mely 2-1-es összesítéssel jutott a legjobb nyolc közé.

A lisszaboni meccset a Benfica kétgólos előnyből várta a legjobb 16 között története során először szereplő Club Brugge ellen, és már a második percben megtoldotta volna a különbséget, ám találatát les miatt nem adták meg végül. A portugál együttes így is kétszer betalált már az első félidőben, lényegében lezárva a továbbjutás kérdését, a szünet után pedig további gólokkal növelte előnyét, a Brugge csupán becsületgólig jutott.

A Benfica fölényes különbséggel, kettős győzelemmel lépett a legjobb nyolc közé, ahol 1995 után először, története során hatodszor szerepel majd a legrangosabb európai kupasorozatban. (MTI)

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK:

Chelsea – Borussia Dortmund 2-0 (Sterling 43., Havertz 53. – 11-esből)

Továbbjutott a Chelsea 2-1-s összesítéssel.

Benfica – FC Bruges 5-1 (R. Silva 38., G. Ramos 47., 57., Joao Mário 71. – 11-esből, Neres 77., ill. Meijer 87.)

Továbbjutott a Benfica, kettős győzelemmel és 7-1-s összesítéssel.