7-0 és összeomlás: Az MU-nak Liverpoolban jött szembe a kegyetlen valóság - videó

Az angol Premier League 26. fordulójának rangadóján a Liverpool 7-0-ra kiütötte a Manchester Unitedet az Anfielden. Salah, Nunez és Gakpo is duplázott a hazaiaknál.
Csakfoci.hu 2023. március 5., vasárnap 19:22
Szerző: Csakfoci.hu 2023. március 5., vasárnap 19:22

Az első félidő végén "csak" 1-0-ra vezetett Jürgen Klopp csapata, amely a második játékrészben valóságos gólfesztivált rendezett ősi riválisa ellen. A hazaiak szinte minden kaput eltaláló lövésükből növelni tudták az előnyt. A Manchester United védekezése, illetve teljes csapata összeomlott, végül a Vörös Ördögök történetük egyik legmegalázóbb vereségét szenvedték el.

A Pool kiütéses és történelmi sikerével fellépett az 5. helyre, igaz, egy meccsel többet játszott, mint a Newcastle United, míg az elmúlt hetek-hónapok pozitívabb eredményei után alighanem "magához térő" MU maradt a harmadik, de az előrelépésre egyre kevesebb az esélye.

A Liverpool korábban még soha nem győzte le ekkora különbséggel ősi riválisát, eddig a csúcs az 1895 októberében aratott 7-1-es siker volt másodosztályú meccsen.

PREMIER LEAGUE, 26. FORDULÓ:

Liverpool - Manchester United 7-0 (Gakpo 43., 50., Núnez 47., 75., Salah 66., 83., Firmino 88.)