Fotó: twitter.com/Atleti

6 gól, 13 sárga lap: Őrült meccsen ütötte ki az Atlético a Realt a Spanyol Kupából - videók

Carlo Ancelotti csapata nem jutott be a legjobb nyolc közé a Spanyol Kupában.
Nyikes Zoltán 2024. január 19., péntek 9:19
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. január 19., péntek 9:19

Alig több mint egy héten belül másodjára találkozott egymással csütörtök este az Atlético Madrid és a Real Madrid - ezt megelőzően Carlo Ancelotti együttese a 3-3-as rendes játékidőt követően 5-3-ra nyert a Szuperkupa-elődöntőben.

Ezúttal a Spanyol Kupa nyolcaddöntőjében nézett farkasszemet egymással a két madridi csapat, az első félidő végén pedig gyors gólváltást láthatott a Metropolitano közönsége. Előbb De Paul 16-oson belülre beemelt labdáját csúsztatta meg Rüdiger, ami így a hosszún tökéletes volt Samuel Linónak, a brazil pedig közelről nem hibázott, majd Modric szabadrúgásába ért bele nagyon rosszul Oblak kapus és öngólt szerzett. A szünet után nem sokkal nem értette meg egymást Rüdiger és Lunin, végül utóbbi ráütötte a labdát a védő lábára, ami Morata elé pattant, neki pedig már csak az üres kapuba kellett továbbítania. A 82. percben aztán érkezett a csereként beállt Joselu és Bellingham remek passzát fejelte négy méterről a bal alsóba.

Jöhetett ezúttal is a kétszer tizenöt perces hosszabbítás, ahol ezúttal az Atlético lőtt két gólt: a 100. percben Griezmann parádés egyéni alakítást követően bombázott éles szögből a léc alá, majd Riquelme adta meg a kegyelemdöfést a 119. percben. A derbin ezúttal is nagy volt a feszültség, a játékvezető összesen 13 sárga lapot mutatott fel. A Király Kupa negyeddöntőjének sorsolását pénteken rendezik, már a Real Madrid nélkül.

Spanyol Kupa, nyolcaddöntő

Atlético Madrid-Real Madrid 4-2 (Lino 39., Morata 57., Griezmann 100., Riquelme 119., ill. Oblak 45+1. - öngól, Joselu 82.)

Főnök lenne a visszavonult Rajczi Péter: "Több »vak« vezetővel is találkoztam, bosszantó volt látni azt a sok böszmeséget, amit elkövettek" - interjú
Befejezte labdarúgó pályafutását az Újpest ikonja, gólkirálya, Rajczi Péter, aki 42 évesen döntött úgy, hogy ideje új szakma után néznie. A lilák kedvence vezetőként dolgozna a magyar futballban, mivel pályafutása alatt bosszantó volt látnia a sok böszmeséget, amit elkövettek a felettesei. Azt mondja, bátorsága és karakteressége miatt sokszor ráfázott: kirakták, elküldték, de soha nem bánta meg, amit tett. Pontos elképzelése van arról, hogyan irányítana egy klubot és arról is, mi kellene ahhoz, hogy az Újpest megközelítse a 10 évvel előtte járó Ferencvárost. Interjú Rajczi Péterrel.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.