6 év után kaszál 500 milliót a német klub a magyar edző miatt - különleges oka van

Az RB Leipzignél komoly bevételre számíthatnak a jövőben, mégpedig Löw Zsoltnak, a Bayern München jelenlegi másodedzőjének köszönhetően.
Csakfoci.hu 2024. április 5., péntek 13:23
Az RB Leipzignél komoly bevételre számíthatnak a jövőben, mégpedig Löw Zsoltnak, a Bayern München jelenlegi másodedzőjének köszönhetően.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 5., péntek 13:23

Lőw Zsolt 2015 nyarától 2018 nyaráig dolgozott az RBL-nél, előbb Ralph Hasenhüttl (83 mérkőzés), majd Ralf Rangnick segítőjeként (36 meccs).

A magyar tréner 2018 júliusában úgy döntött, hogy Thomas Tuchelhez csatlakozva Párizsba költözik, a franciák pedig 1,5 millió eurót tettek le az asztalra a váltásáért cserébe. Ezen felül további 1,3 milliót (jelenlegi árfolyamon 507 millió forintot) kellett volna generálnia a két klub közötti barátságos mérkőzésnek - írja az fcbinside.de.

A koronavírus-járvány miatt azonban ez a meccs elmaradt, és a Bild c. lap szerint az elhalasztott mérkőzés pótlására idén kerülhet sor. Ha azonban a csapatoknak nem sikerülne összehozniuk a találkozót, akkor a párizsiaknak a teljes összeget át kellene utalniuk a lipcseiek "számlájára".

A két klub célja az, hogy ezt az eseményt felkészülési mérkőzésként is kihasználják. Tavaly már volt egy kísérlet a találkozó megrendezésére, azonban ez végül meghiúsult. A Lipcsének valószínűleg mindegy is, hogy ezúttal sikerül-e, hiszen 2024-ben így is, úgy is megkapják a pénzt a PSG-től.

Az azóta a Chelsea-nél is megfordult Lőw átigazolása tehát hat év után teljesen kifizetésre kerül majd.

Olvastad már?
Megvédte magyar válogatott csatárát a német csapat edzője: "Nem félt és nem is lőtt rosszul"
A kemény kritikákat kapott magyar játékos edzője szerint hasznos tagja csapatának és kezdeni is fog a hétvégi bajnokin.
Elolvasom
Átigazolások
Ajka/KBSC
Makrai kölcsönben
Makrai Gábor a Kolorcity Kazincbarcika SC együttesétől érkezik Ajkára kölcsönben a szezon végéig.
BVSC
Bontás, majd aláírás
A BVSC 29 éves középpályása, Szilágyi Máté szerződést bontott a zuglói klubbal, majd aláírt az NB III-as III. Kerülethez.
Ajka/Kozármisleny
Jelena váltott
A másodosztályban tizedik Ajka kölcsönvette a nyolcadik helyen álló Kozármisleny 28 éves csatárát, Jelena Richárdot.
Tovább az összes átigazoláshoz