Az 1966-os felnőtt vb óta nem nyert Anglia aranyérmet, most megszakadt a sorozat. A britek a Dél-Koreában zajlott U20-as világbajnokság vasárnapi fináléjában Venezuelát 1-0-ra legyőzve hódították el a trófeát.
Dominic Calvert-Lewin a 35. percben szerezte meg az angolok győztes gólját, de a vb-döntő igazi hőse a kapus, Freddie Woodman volt, aki a második félidőben két létfontosságú bravúrt mutatott be.
Előbb Sergio Cordova ziccerét védte a Newcastle hálóőre, majd Adalberto Penaranda 11-esét is hárította – a büntetőt egyébként végül a videóbíró ítélte meg, jogosan. A több nagy helyzetet és két kapufát is hozó, remek találkozó végén Anglia először nyerte meg az U20-as világbajnokságot.
A bronzérmet az olaszok hódították el, büntetőkkel verve Uruguay fiataljait a 0-0-s találkozót követően.
U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, DÖNTŐ:
Anglia – Venezuela 1-0 (Calvert-Lewin 35.)
Átigazolások
Vasas
Kölcsönadások
Ódor Mátét a román élvonalbeli Csíkszeredának, Kapornai Bertalant az NB II-es újonc Nagykanizsának adták kölcsön.
Karcag
Távozó
Négy év után máshol folytatja pályafutását Fedinisinec Eduárd, aki így elhagyja a Karcagot.
DVSC
Vajda légiósnak állhat
Törökországban a Kayserispor ajánlatáról írnak Vajda Botond kapcsán. A Csakfoci úgy tudja, van cseh, görög és olasz érdeklődő is.