Fotó: Daniel Felipe Kutepov/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

44-0-nál járnak az oroszok, akiket a FIFA és az UEFA is eltiltott évekkel ezelőtt - videó

Három éve nem játszhatnak tétmeccseket az oroszok, de 16 találkozójuk így is volt a kitiltás ideje alatt (legutóbb kedden), bár sokszor igen alacsonyan jegyzett ellenfelekkel szemben.
Csakfoci.hu 2025. március 26., szerda 22:45
Fotó: Daniel Felipe Kutepov/SOPA Images/LightRocket via Getty Images
Három éve nem játszhatnak tétmeccseket az oroszok, de 16 találkozójuk így is volt a kitiltás ideje alatt (legutóbb kedden), bár sokszor igen alacsonyan jegyzett ellenfelekkel szemben.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. március 26., szerda 22:45
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Mint ismeretes, 2022 februárjában a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) és az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) is kitiltotta az orosz válogatottak és a klubcsapatokat a versenyeiről, miután Oroszország megtámadta Ukrajnát 2022 fejbruárjában. A tiltás miatt nem játszhatnak nemzetközi mérkőzéseket és nem indulhatnak a két szövetség égisze alatti tornákon, sorozatokban.

Az orosz válogatott ugyanakkor igyekezett nem hivatalos felkészülési mérkőzéseket játszani a három éve tartó kitiltás ideje alatt. Összesen 16 találkozón léptek pályára tét nélkül és a legutóbbi nyolc meccsüket egyaránt nullára nyerték (as összesített gólkülönbségük itt 44-0), igaz, olyan ellenfelekkel szemben többek között, mint Brunei vagy Kuba, bár a szerbek 4-0-s kiütése azért nem kis fegyvertény.

Egyébként Szerbia mellett Fehéroroszország volt az egyetlen, amely "szóba állt" és kiállt egyáltalán az orosz válogatottal Európából.

Amely legutóbbi, keddi meccsén 5-0-ra verte Moszkvában Zambia nemzeti tizenegyét.

Az oroszok egyébként azt tervezték egy időben, hogy az ázsiai térség szövetségéhez csatlakoznak inkább a történtek hatására, de erről a lehetőségről az utóbbi időben kevés szó esett. Az biztos, hogy a szbornaja a 2026-os világbajnokságon sem indulhat majd, hiszen a selejtezők névsorában sem szerepel Oroszország neve.

A mindenhonnan kitiltott Oroszország válogatott meccsei 2022 februárja óta:

Kirgizisztán 2-1

Tadzsikisztán 0-0

Üzbegisztán 0-0

Irán 1-1

Irak 2-0

Katar 1-1

Kamerun 1-0

Kenya 2-2

Kuba 8-0

Szerbia 4-0

Fehéroroszország 4-0

Vietnam 3-0

Brunei 11-0

Szíria 4-0

Grenada 5-0

Zambia 5-0

Átigazolások
Egyre nehezebb helyzetben
Gera Dániel
Iráni sajtóhírek szerint a Persepolis vezetőedzője, Mehdi Tartar már nem számol Gera Dániel szolgálataira.
Svédországból erősíthetnek
Musa Jatta
Svéd sajtóhírek szerint az ETO FC ajánlatot tett az Östers IF 20 éves gambiai válogatott védőjéért, Musa Jattáért.
Megvan a megállapodás
Gulácsi Péter
Megállapodott Gulácsi Péter átigazolásáról a Villarreal és az RB Leipzig, a magyar kapus hamarosan áteshet az orvosi vizsgálaton.
Tovább az összes átigazoláshoz