18+: Rettenetes tragédia, villámcsapás végzett a pályán a focistával - videó

Tragikus eset történt a perui Huancayóban, amikor egy futballmérkőzésen villám csapott a pályára, aminek következtében egy játékos meghalt, egy másikat pedig kritikus állapotban kap kórházi ellátást.
Csakfoci.hu 2024. november 4., hétfő 17:25
Tragikus eset történt a perui Huancayóban, amikor egy futballmérkőzésen villám csapott a pályára, aminek következtében egy játékos meghalt, egy másikat pedig kritikus állapotban kap kórházi ellátást.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. november 4., hétfő 17:25

A tragikus eseményre a Coto Coto stadionban került sor, ahol a CD Juventud Bellavista és az UD Familia Chocca csapatai között zajlott egy regionális mérkőzés.

Az eset délután 4 óra körül történt vasárnap. A kedvezőtlen és veszélyes időjárási körülményekre (villámlás és mennydörgés) és a közelgő viharra való tekintettel a játékvezető úgy döntött, hogy felfüggeszti a mérkőzést, amikor azonban a csapatok éppen elhagyták a pályát, villám csapott a pályára.

A 34 éves védő, Hugo de la Cruz Meza ennek következtében életét vesztette, nem tudtak már segíteni rajta a kiérkező mentők, míg a kapusként futballozó Juan Chocca Llacta kritikus állapotban van az elszenvedett égési sérülések miatt. Három másik fiatal, a 19 éves Erick Estiven Ccente Cuyllor, a mindössze 16 éves JGP Ch. és a 24 éves Cristian Cesar Pituy Cahuana szintén megsérült a villámcsapás következtében - számolt be a La República c. perui lap.

A sérülteket a huancayói Carrión kórházba szállították. Juan Chocca Llacta kapus az intenzív osztályon kap orvosi ellátást súlyos égési sérülései miatt. A többi sérült, bár nincs kritikus állapotban, szintén orvosi megfigyelés alatt áll.

A beszámoló szerint a rossz időjárásra vonatkozó figyelmeztetések ellenére a játékosok addig folytatták a mérkőzést a pályán, amíg a helyzet veszélyessé nem vált. A tragédia híre mély megdöbbenést váltott ki Huancayóban, ahol az elhunyt Hugo de la Cruz Meza kedvelt és elismert játékos volt. A helyi hatóságok felszólították a sportesemények szervezőit, hogy a kedvezőtlen időjárási körülmények esetén tegyenek óvintézkedéseket, hogy az ehhez hasonló esetek ne ismétlődhessenek meg.

A tragikus esetről videófelvétel is készült, ennek megtekintését csak erős idegzetűeknek javasoljuk. 

Neked ajánljuk
Átigazolások
Videoton FC Fehérvár
Huszti külföldi ajánlatra vár
Huszti András menedzsere az NSO-nak elmondta, hogy a játékos ugyan egy fehérvári erőnléti edzővel készül, de a külföldi folytatás a terv. Ciprusi, holland és német alacsonyabb osztályú klubbal tárgyalnak.
Légiósok
Megvan Koszta új csapata
Hivatalossá vált, hogy új csapatot talált magának Koszta Márk, akinek a szerződtetését bejelentette az izraeli élvonalban szereplő Hapoel Petah Tikva.
DAC
Bősze Olaszországban
Hivatalos: a DAC fiatal magyarját, Bősze Leventét - végleges vételi opcióval - egy évre kölcsönvette a Serie A-s Como. A transzferhez a FIFA ámenje is kellett, miután a játékos még csak 16 éves.
Tovább az összes átigazoláshoz