A lengyel válogatott nagy lépést tett a csoportelsőség felé a világbajnoki selejtezősorozat kilencedik fordulójában, miután csütörtökön 6-1-re győzött Örményország ellen.
A vendégeknél Robert Lewandowski mesterhármast szerzett, ezzel már ő a lengyelek legeredményesebb játékosa (50 gól). Az ő második találata meglehetősen bravúros volt: egy közvetett szabadrúgás után a rengeteg láb között is betalált.
A lengyel válogatottat egyaránt hatpontos hátránnyal követő közvetlen riválisok, Montenegró és Dánia egymással vívnak ki-ki meccset csütörtök este. Ha ezen az összecsapáson döntetlen születik, úgy a lengyelek biztosan ott lesznek a jövő évi oroszországi vb-n.
A másik délutáni meccsen a csehek 2-1-re verték Azerbajdzsánt, és ezzel riválisát megelőzve a harmadik helyre lépett a C csoportban. A vb-re már egyik csapat sem juthat ki. (MTI)
Átigazolások
Vasas
Zimonyi távozhat
A Csakfoci úgy tudja, Zimonyi Dávid a több játéklehetőség reményében csapatot válthat a téli átigazolási időszakban.
Fradi
Keane hosszabbított
Az FTC hivatalos honlapján jelentette be, hogy szerződést hosszabbított ír vezetőedzőjével, Robbie Keane-nel.
FTC II
Tóth Mihály az új edző
A Dabas megerősítette a Csakfoci hétfői hírét: bejelentése szerint távozik a klubtól Tóth Mihály vezetőedző, aki elfogadta a Fradi ajánlatát. A zöld-fehéreknél a második csapat irányítását veszi át.