Videó: 3 kapufa, 0 gól a Bilbao ellen – így zárta 2019-et a Real Madrid

A Real Madrid gól nélküli döntetlent játszott az Athletic Bilbao ellen a spanyol bajnokság 18. fordulójának zárómeccsén. A hazaiak háromszor is a kapufát találták el, így maradt a pontosztozkodás a 2019-es év utolsó mérkőzésén, s lépéselőnybe került a bajnoki címért vívott harcban a Barcelona.
Csakfoci Admin 2019. december 23., hétfő 8:23
Szerző: Csakfoci Admin 2019. december 23., hétfő 8:23

Real Madrid - Athletic Bilbao 0-0

A Real Madrid a 19. percben kis híján megszerezte a vezetést - Toni Kroos hat méterről eleresztett bombáját a kapufára tolta a vendégek kapusa, Unai Simon. Nem sokkal az első félidő lefújása előtt Kenan Kodro szépségdíjas gólt lőtt, ám a játékvezető a videóbíró segítségével lesállás miatt érvénytelenítette a találatot.

Fordulás után a csereként beálló Nacho az első labdaérintéséből a kapufára fejelte Kroos szögletét. A hajrában Luka Jovic lehetett volna a mérkőzés hőse, a fejese a kapufán csattant, így a Real Madrid gól nélküli döntetlennel zárta az idei évet, és a Barcelona két pont előnnyel őszi bajnoknak mondhatja magát.

Összefoglaló

La Liga, 18. forduló - végeredmények

Leganes - Espanyol 2-0 (Braithwaite M. 11., En Nesyri Y. 54.)
Osasuna - Real Sociedad 3-4 (Aridane 46., Chimy Avila 48. 84., ill. Oyarzabal M. 15., Portu 18., Ödegaard M. 28., Isak A. 79.) - piros lap: Roncaglia F. 70. (Osasuna)
Betis - Atlético Madrid 1-2 (Bartra M. 93., ill. Correa A 58., Morata A. 84.)
Valladolid - Valencia 1-1 (Guardiola S. 83., Vallejo M. 94.)
Villarreal - Getafe 1-0 (Gomez M. 52.)
Barcelona - Alaves 4-1 (Griezmann A. 14., Vidal A. 45., Messi L. 69., Suárez L. 75. - 11-esből, ill. Pons P. 56.)
Mallorca - Sevilla 0-2 (Diego Carlos 20., Banega E. 63. - 11-esből)
Eibar - Granada 3-0 (Enrich S. 21., Kike 26., Inui T. 87.)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)