Topligák: A BL-csapat rekordnak számító 13 góllal elkalapálta ellenfelét - videó

Az Ajax Amsterdam 13-0-ra nyert a Venlo vendégeként a holland labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának szombati játéknapján.
Csakfoci Admin 2020. október 24., szombat 19:09
Az Ajax Amsterdam 13-0-ra nyert a Venlo vendégeként a holland labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának szombati játéknapján.
Szerző: Csakfoci Admin 2020. október 24., szombat 19:09

A Bajnokok Ligája-főtáblás csapat már az első félidőben 4-0-ra vezetett, majd a hazai együttes a második félidő elején emberhátrányba került. Innentől még jobban beindult az amszterdami gólgyártás, az Ajaxban Lassina Traore öt gólt szerzett, de Jurgen Ekkelenkamp, valamint a csereként beálló Klaas-Jan Huntelaar is duplázott, a maradék négy találaton pedig négy Ajax-játékos osztozott.

A holland bajnokságban rekordnak számító különbséggel győztes amszterdamiak az összecsapás 54. és 65. perce között ötször voltak eredményesek, a 74. és a 78. perc közötti időszakban pedig háromszor találtak a kapuba.

Az Erik Ten Hag vezette amszterdamiak a klub korábbi rekordját döntötte meg, az akkori csapat 1972. Május 19-én 12-1-re verte a Vitesse együttesét.

Az Ajax hat forduló után öt győzelemmel és egy vereséggel vezeti a bajnoki tabellát, míg a Venlo a tizedik helyen áll. (MTI/csakfoci.hu)

Összefoglaló

Átigazolások
Szeged
Tehetség Debrecenből
Bodnár Balázs személyében egy 18 éves, tehetséges támadó középpályást igazoltak a DVSC második csapatától.
Újpest
Belga erőcsatár jöhet
Az Újpest előrehaladott tárgyalásokat folytat a belga élvonalbeli KVC Westerlo 24 éves csatárával, Kyan Vaesennel. (Lila Sector)
Fradi
Tóth Alex következő napjai
Szombaton hazarepült, vasárnap Bournemouth-ba utazhat, áteshet az orvosin, és ha mindent rendben találnak, hétfőn alá is írhat, majd már új csapatával edzhet Tóth Alex. (MNO)
Tovább az összes átigazoláshoz