Serie A: C. Ronaldo nélkül nem megy, 20 éve nem történt ilyen a Juventusszal - videók

Az elmúlt kilenc kiírásban bajnok Juventus 1-0-s vereséget szenvedett a rivális Atalanta vendégeként az olasz labdarúgó-élvonal 31. fordulójának vasárnapi rangadóján.
Dudás Gábor 2021. április 18., vasárnap 18:07
Szerző: Dudás Gábor 2021. április 18., vasárnap 18:07

A találkozó egyetlen gólját az ukrán Ruslan Malinovskij szerezte, ezzel a tabella harmadik helyére repítve a bergamói alakulatot.
A 27 éves játékos kirobbanó formában van, a legutóbbi négy bajnokiján két gólt és öt gólpasszt jegyzett.

A torinói sztárcsapatban sérülés miatt nem lépett pályára Cristiano Ronaldo. Érdekesség, hogy ez volt az ötszörös aranylabdás negyedik bajnokija, amit kihagyott a szezonban, ezek közül pedig a Juve egyet sem tudott megnyerni.

A torinói Zebrák hátránya 12, az Atalanta lemaradása 10 pont az éllovas, este pályára lépő Internazionale mögött.

Az Atalanta 2001 februárja óta először győzte le a bajnokságban a Juvét.

A Lazio gólgazdag találkozón kerekedett vendége, a Benevento fölé, a fővárosiaknál a büntetőt hibázó Ciro Immobile megszerezte pályafutása 150. találatát a Serie A-ban. A 31 éves csatár 8 esztendővel és 235 nappal azután érte el ezt a határt, hogy először eredményes volt az élvonalban, ennél rövidebb idő alatt ez csupán négy játékosnak sikerült. (MTI)

Serie A, 31. forduló:

Atalanta - Juventus 1-0 (Malinovskij 87.)

Lazio - Benevento 5-3 (Depaoli 10. – öngól, Immobile 21., 96., Correa 36. – 11-esből, Montipo 48. – öngól, ill. Sau 45., Viola 63. – 11-esből, Glik 86.)

Bologna - Spezia 4-1 (Orsolini 12. – 11-esből, Barrow 18., Svanberg 54., 60., ill. Ismaili 34.)

Serie A: Ibra nélkül is lépett egyet az ezüstérem felé a Milan - videó
Az AC Milan az eltiltott Ibrahimovic nélkül 2-1-re nyert a Genoa ellen a Serie A 31. fordulójában.