Premier League: Az Old Traffordon lett bajnok a Manchester City, pedig nem is játszott - videó

A Manchester United hazai, Leicester City elleni vereségével (1-2) eldőlt kedden, hogy a Manchester City nyeri a Premier League 2020/2021-es kiírását.
Dudás Gábor 2021. május 11., kedd 20:59
Szerző: Dudás Gábor 2021. május 11., kedd 20:59

Az első negyedórában két gól is esett az Old Traffordon, előbb Tielemans beadásából Thomas szerzett vezetést egy látványos góllal a Leicesternek (0-1), majd öt perc múlva a hazaiak szupertehetsége, Greenwood szép csel után lőtt a hálóba (1-1).

A második félidőt veszélyesebben kezdte a vendégcsapat és a játékrész közepén újra előnybe is került: a 66. percben, Albrighton szöglete után a török Söyüncü fejelt a léc alá az ötösről (1-2).

Bár az MU próbált rákapcsolni a folytatásban és legjobbját, Bruno Fernandest is csatába dobta, a portugál sem tudott ezúttal segíteni csapatán, amely nem csak a keddi bajnokit, de a bajnoki versenyfutást is elbukta ezzel a Manchester City-vel szemben. A városi rivális matematikailag is behozhatatlan előnybe került, hiszen 10 ponttal vezet három fordulóval a vége előtt.

A Manchester City két év után lett ismét bajnok a Premier League-ben és 7. elsőségét könyvelhette el.

Ha Pep Guardiola csapata a május 29-i Bajnokok Ligája-döntőt is megnyerné, akkor harmadik nagy trófeáját szerezné az idényben, hiszen a Ligakupát is bezsebelte már.

Premier League, 35. forduló:

Manchester United - Leicester City 1-2 (Greenwood 15., ill. Thomas 10., Söyüncü 66.)

Southampton - Crystal Palace 3-1 (Ings 19., 75., Adams 48., ill. Benteke 2.)

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.