Fotó: twitter.com/LFC

PL: Hiába az új igazolás csodagólja, nem tudott nyerni a Liverpool az újoncnál - videó

Parádésra sikerült Darwin Núnez első Premier League-gólja, ám ez is csak az egy pontra volt elég a Liverpoolnak.
Nyikes Zoltán 2022. augusztus 6., szombat 15:31
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. augusztus 6., szombat 15:31

Az előző kiírás ezüstérmese, a Liverpool számára is elkezdődött a Premier League 2022/23-as kiírása szombaton, Jürgen Klopp csapata az újonc Fulham otthonában lépett pályára.

Nagy meglepetésre a hazaiak szereztek vezetést a 32. percben, miután Tete jobboldalról érkező beadását fejelte három méterről a rövid felsőbe Aleksandar Mitrovic. Az egyenlítés csak a második félidőben érkezett, méghozzá nem is akármilyen formában: a Benficától nyáron szerződtetett Darwin Núnez sarokkal lőtt gólt Salah passza után.

A Fulham azonban újra átvette a vezetést a 72. percben, amikor is Mitrovic kiharcolt, majd gólra is váltott egy tizenegyest.

Érdekesség, hogy az OptaJoe statisztikája szerint a Liverpool ellen ezt megelőzően 51 PL-mérkőzésen nem ítéltek tizenegyest, legutóbb ilyen 2018 októberében, egy Manchester City elleni találkozón történt.

A gólváltásnak itt azonban még nem volt vége, Salah a 80. percben kiegyenlített, azonban a három pontot érő harmadik találatot végül egyik csapat sem szerezte meg, így csak döntetlennel nyitott a Liverpool.

Premier League, 1. forduló

Fulham–Liverpool 2-2 (Mitrovic 32., 72. - 11-esből, ill. D. Núnez 64., M. Salah 80.)