Fotó: twitter.com/arsenal

PL: Az észak-londoni derbit is megnyerte, továbbra is élen az Arsenal - videó

Az éllovas Arsenal sikerét hozta a harmadik helyezett Tottenham elleni észak-londoni rangadó az angol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában, a szombati játéknap nyitómérkőzésén.
Nyikes Zoltán 2022. október 1., szombat 15:41
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. október 1., szombat 15:41

Az Ágyúsok a huszadik percben jutottak előnyhöz Partey révén, de tizenegy perccel később Kane büntetőből egyenlített.

A második játékrész elején Jesus találatával megint a hazaiak vezettek, majd Emerson Royal 62. percben, durvaság miatt bekövetkezett kiállítása után Xhaka egyértelművé tette az Arsenal sikerét, amellyel a gárda megőrizte első helyét a Premier League tabelláján, nyolc fellépéséből hetedik győzelmét aratva.

Az észak-londoni derbit sorozatban hatodik alkalommal nyerte meg az aktuális házigazda, ezzel pedig a Tottenham 13 veretlen bajnoki után kapott ki ismét. (MTI)

Premier League, 9. forduló:

Arsenal-Tottenham Hotspur 3-1 (Partey 20., G. Jesus 49., Xhaka 67., ill. Kane 31. - 11-esből)
Kiállítva: Emerson Royal 62. - Tottenham

A meccs legfontosabb jelenetei

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)