Óriási meglepetés az Eb-selejtezőkön: Dánia 2-0-ról kapott ki Kazahsztánban - videó

A dán labdarúgó-válogatott 2-0-s vezetésről 3-2-re kikapott a Kazahsztánban az első vasárnapi Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen.
Csakfoci.hu 2023. március 26., vasárnap 17:34
Szerző: Csakfoci.hu 2023. március 26., vasárnap 17:34

A vendégek az Atalanta csatára, Rasmus Höjlund - aki csütörtökön a finnek ellen mesterhármast ért el - duplájával a szünetben már 2-0-ra vezettek.

A kazahok azonban kihasználták, hogy a skandinávok "belekényelmesedtek" a mérkőzésbe, és a hajrában előbb büntetőből szépítettek, majd Ashat Tagibergen harmincméteres bombagóljával egyenlítenttek, a 89. percben pedig Abat Ajimbetov fejesével - 16 perc alatt - fordítottak, és otthon tartották mindhárom pontot. (MTI)

Európa-bajnoki selejtezők, H-csoport:

Kazahsztán - Dánia 3-2 (Zaynutdinov 73. – 11-esből, Tagybergen 86., Aymbetov 89., ill. Höjlund 21., 36.)

20:45: Luxemburg - Portugália

Rossi a magyar-bolgár előtt: "Ahogy nekünk sikerült borítani a papírformát Anglia ellen, erre bármikor sor kerülhet a mi kárunkra is"
Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya egyáltalán nem számít könnyű mérkőzésre hétfőn a bolgárok elleni Európa-bajnoki selejtezőn.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.