Megvan a Real Madrid ellenfele a Spanyol Szuperkupa döntőjében - videó

A címvédő Athletic Bilbao hátrányból 2-1-re legyőzte a bajnoki aranyérmes Atlético Madridot csütörtökön a Rijádban zajló spanyol szuperkupa második elődöntőjében, és így a vasárnapi döntőben találkozhat majd a Real Madriddal.
Csakfoci Admin 2022. január 13., csütörtök 22:02
Szerző: Csakfoci Admin 2022. január 13., csütörtök 22:02

Spanyol Szuperkupa, elődöntő

Atlético Madrid-Athletic Bilbao 1-2 (Unai S. 62. - öngól, ill. Yeray 77., N. Williams 81.) - kiállítva: Giménez 93. (Atlético Madrid)

A küzdelmes, kevés helyzetet hozó első félidőt követően a 62. percben szerzett vezetést az Atlético, bal oldali szöglet után Joao Félix a kapufára fejelt, az onnan visszapattanó labda a vetődő Unai Simon hátáról perdült a gólvonalon túlra.

Válaszként két perccel később a bilbaói Inigo Martínez négy méterről leadott fejesét óriási bravúrral hárította a gólvonalon Jan Oblak. A madridiak szlovén kapusa további bravúrokat is bemutatott ugyan, a 77. percben azonban Yeray Álvarez szöglet utáni fejesével szemben már tehetetlen volt, miként négy perccel később Nico Williams is betalált a kapujába egy szöglet utáni lecsorgóból.

Az Atlético Madrid a hajrában nem tudott nagy hajrát kivágni, az uruguayi José María Giménez kiállítása miatt - fejbe talpalta a menteni igyekvő Inigo Martínezt – pedig tíz emberrel fejezte be a találkozót.

A finálét 18 órától rendezik meg, szintén Rijádban.

A Real Madrid szerdán hosszabbítás után 3-2-re kerekedett az FC Barcelona fölé. (MTI)

Spanyol Szuperkupa: A Barca kétszer visszajött, de a Real legyűrte Xaviékat és döntős - videó
A Spanyol Szuperkupa első elődöntőjében a Barcelona és a Real Madrid nem bírt egymással 90 perc alatt. A hosszabbításban aztán a Benzemáék bedarálták a katalánokat.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)