Király Kupa: Modric és Casemiro hibája is kellett a Real kieséséhez, kiütéssel ment tovább a Betis - eredmények, videók

A Real Madrid Luka Modric és Casemiro védelmi hibájának köszönhetően 1-0-ra kikapott az Athletic Bilbao vendégeként, így kiesett a spanyol Király Kupa negyeddöntőjében. A csütörtöki játéknap másik meccsén a Real Betis 4-0-ra nyert és továbbjutott az elődöntőbe.
Csakfoci Admin 2022. február 3., csütörtök 23:27
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 3., csütörtök 23:27

Spanyol Király Kupa, negyeddöntő

Athletic Bilbao-Real Madrid 1-0 (Berenguer 89.)

A két csapat két héttel ezelőtt a Szuperkupa döntőjében is találkozott, akkor a királyi gárda esélyt sem adott a baszkoknak (2–0), akik viszont jóval aktívabban kezdtek csütörtökön.

Dani García már a 9. percben megtornáztatta Thibaut Courtois-t, aki szépen tolta ki a léc alá tartó lövését, percekkel később pedig megint a hazai középpályás próbálkozott, de Nacho Fernández blokkkolt. A félidő derekán aztán Éder Militaónak mondhattak köszönetet a Real-hívek, a brazil védő az utolsó pillanatban, becsúszva mentett Inaki Williams elől a tizenhatoson belül.

A második játékrész elején ismét a Bilbao veszélyeztetett egy fejessel, és a 81. percig kellett várni egy valamirevaló Real-lehetőségre, Casemiro azonban nem tudott élni vele, az ötös sarkáról a kapusba bombázott. A 89. percben jött a büntetés, Alex Berenguer egy mesteri csel után ballal kilőtte a madridi kapu jobb alsó sarkát, ezzel elődöntőbe juttatva a baszkokat.

Real Sociedad-Real Betis 0-4 (Juanmi 12., 57., W. José 83., Ruibal 87.)

A Real Betis magabiztosan, 4-0-ra nyert a Real Sociedad vendégeként, a sevillai együttesben - amely az Európa-liga főtábláján a Ferencvárossal szerepelt azonos csoportban - Juanmi két gólt is szerzett, a helyére csereként beküldött Ruibal pedig a negyedik találatot jegyezte, azt megelőzően Willian José volt eredményes tizenegyesből.

Szerdán játszották

Rayo Vallecano-Mallorca 1-0 (Trejo 44. - büntetőből)

A Real Mallorcát legyőző Rayo Vallecano, valamint a Cádizt verő Valencia is bejutott a labdarúgó a spanyol Király Kupa elődöntőjébe.

Valencia-Cádiz 2-1 (Guedes 24., Duro 79., ill. L. Pérez 54. - büntetőből)

Az elődöntő sorsolását pénteken tartják. A legjobb négy között már párharconként két mérkőzést rendeznek, az első összecsapások jövő szerdán, a visszavágók március 2-án lesznek. (MTI)

A Real Madrid 45 millió eurót sem sajnálna a fiatal csatártehetségért, topcsapatok sora szerződtetné Dybalát - külföldi körkép
Az összes fontos és érdekes csütörtöki focihír külföldről egy cikkben.