Hiába David Dea Gea ötösön belüli támadása, Michael Oliver játékvezető és a videóbíró is szabályosnak minősítette azt a jelenetet, amelynek végén az Everton vezetést szerzett a Manchester United ellen.
Leighton Baines szögletét követően a hazai spanyol kapusát Dominic Calvert-Lewin támadta a levegőben, el is találta a hálóőrt, aki emiatt luftot ütött, a labda pedig a hosszún álló Vctor Lindelöfről pattant a saját kapujába.
Az esetet visszanézték, de furcsa módon nem találták szabálytalannak...
A United végül egyenlíteni tudott a mindössze 18 éves Mason Greenwood góljával, de fontos pontokat bukott el hazai pályán.
A nap másik Premier League-meccsén a Tottenham az utolsó pillanatokban gyűjtötte be a három pontot (2-1) a Wolverhampton otthonában. José Mourinho együttese ezzel meg is előzte az MU-t a tabellán.
Premier League, 17. forduló:
Manchester United – Everton 1-1 (Greenwood 77., ill. Lindelöf 36. - öngól)
Wolverhampton Wanderers – Tottenham Hotspur 1-2 (A. Traoré 67., ill. Lucas 8., Vertonghen 91.)
Később:
17:30: Arsenal – Manchester City
Átigazolások
Tiszakécske
Bontottak Grünvalddal
Közös megegyezéssel szerződést bontottak Grünvald Attilával, aki 2023 óta erősítette a csapatot, és nagy szerepet vállalt az NB III-as bajnoki címben. Ősszel tíz bajnokin lépett pályára.
DVSC
Sissoko távozott
Távozott Pape Sissoko, aki 7 bajnokin csak 63 percet játszott ősszel. A 20 éves kölcsönjátékos visszatért a Reims-hez, majd már tovább is állt, a francia másodosztályú Nancyhoz igazolt, kölcsönben.
Fradi
Kölcsönből vissza
Visszatért a klubhoz a nyáron kölcsönadott Shadirac Say, aki ősszel a finn élvonalbeli AC Ouluban játszott.