KALININGRAD, RUSSIA - JUNE 28: Adnan Januzaj of Belgium celebrates scoring the goal with team mates during the 2018 FIFA World Cup Russia group G match between England and Belgium at Kaliningrad Stadium on June 28, 2018 in Kaliningrad, Russia. (Photo by Norbert Barczyk/PressFocus/MB Media/Getty Images)

Foci vb: Egy gól döntött az angol-belgán, vége a csoportkörnek - videók

Belgium legyőzte Angliát a világbajnokság csoportkörének zárásaként, így Japánnal játszhat majd a nyolcaddöntőben. Tunézia győzelemmel búcsúzott.
Csakfoci Admin 2018. június 28., csütörtök 21:53
Szerző: Csakfoci Admin 2018. június 28., csütörtök 21:53

Anglia - Belgium

Az angolok hamar megadták a mérkőzés alaphangját, hiszen már a 7. percben Youri Tielemans hatalmas lövését bravúrral tolta ki a léc alól Jordan Pickford. Két perccel később Adnan Januzaj jobb oldali beadása után Fellaini fejelte le a labdát, amire Michy Batshuayi startolt rá és pöckölte tovább, ám Cahill a gólvonal elől becsúszva menteni tudott. Az első félidő feléhez közeledve a belgák magukra találtak, előbb a 27. percben Michy Batshuayi 15 méterről lőtt kapura, de John Stones blokkolni tudta a lövését - majd Januzaj próbálkozott és a kapu fölé lőtt, így 0-0-al mentek pihenni a csapatok.

A fordulás után az 50. percben megszerezték a vezetést a belgák, Youri Tielemans passzolt Adnan Januzajhoz, aki megverte Danny Rose-t, majd kíméletlenül a jobb felső sarokba csavart (0-1). Pár perccel később a belga középpályás ismét próbálkozott, de a lövését blokkolták az angol védők. A 66. percben kis híján egyenlíthettek volna az angolok, Marcus Rashford kapott egy remek labdát, ám próbálkozását Thibaut Courtois bravúrosan tolta szögletre. A hátralévő szűk félórában az angolok próbálkoztak az egyenlítéssel, leginkább Rashford volt a legaktívabb - 25 méteres szabadrúgása egy méterrel szállt fölé. Az utolsó percekben a belgák részéről a csereként beálló Dries Mertens majdnem megszerezte csapata második gólját, ahogy Marouane Fellaini is, azonban így maradt az 1-0-s belga győzelem, amivel a japánokkal játszanak majd a nyolcaddöntőben.

Világbajnokság, G-csoport

Anglia - Belgium 0-1 (Januzaj 51.)

A csoport végeredménye: 1. Belgium 9 pont (9-2), 2. Anglia 6 pont (8-3), 3. Tunézia 3 pont (5-8), 4. Panama 0 pont (2-11)

Összefoglaló

Panama - Tunézia

Tunézia óriási labdabirtoklási fölénye jellemezte az első játékrészt a már kiesett két csapat mérkőzésén, mégis Panama szerzett vezetést: Torres visszapassza után, Meriahon irányt változtatva jutott a kapuba Rodríguez lövése (1-0).

A második félidő 51. percében egyenlíteni tudott Tunézia, Khazri adott be jobb oldalról laposan, majd Fakhreddine Ben Youssef a bal felsőbe lőtt (1-1). Alig 15 perccel később Badri indítása után Haddadi passzolt Khazrihoz, aki a léc alá bombázott és ezzel megfordította a mérkőzést (1-2). A 74. percben Teiada 18 méterről tekert a bal felső sarokba, de szabálytalanság miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A ráadásban három tunéziai - Rodríguez, Arroyo és Teiada is gólt szerezhetett volna, azonban egyikük sem tudott a kapuba találni, ahogy Barcénas sem tudott szabadrúgásból egyenlíteni, így fordulatos meccsen 2-1-re nyert Tunézia.

Panama - Tunézia  (Meriah - öngól, 35. ill. Ben Youssef 51., Khazri 66.)