Foci vb: A technika döntött, a franciák videóbírós és okosórás góllal nyertek - videó

Francia-ausztrál: Griezmannék videóbírózás után kaptak 11-est, amelyet értékesítettek is, de az ausztrálok néhány perccel később, szintén büntetőből egyenlítettek. Végül egy "okosórás" Pogba-gól döntött.
Budai László 2018. június 16., szombat 13:52
Szerző: Budai László 2018. június 16., szombat 13:52

Francia helyzetekkel kezdődött a mérkőzés: előbb Mbappé lőtt kiszorított szögből, majd Pogba egy 22 méteres szabadrúgásból, végül Griezmann körülbelül 20 méterről, de Ryan mindegyik kísérletet védte. Ezután az ausztrálok kijjebb tudtak jönni, és nagyon közel voltak a vezető gólhoz: Mooy szabadrúgásába csúsztattak bele középen, majd Tolisso ért rosszul a labdába, amely így saját kapuja felé pattant, Lloris azonban bravúrral védett a bal alsó elől.

A játékrész második felében az ausztrálok akarata érvényesült, ez annyiban kimerült, hogy vagdalták előre a labdákat, míg a franciáknak nem engedték, hogy kombinatív játékkal lehetőségeket alakítsanak ki.

A második játékrész ugyanígy folytatódott: passzív francia fölény helyzetek nélkül. Tíz perc elteltével azonban felpörögtek az események: Griezmann kapott remek kiugratást, de Risdon becsúszva "szerelte" a 16-oson belül. A bíró nem sokkal később azonban visszanézte az esetet, majd büntetőt ítélt. A 11-est Griezmann a bal sarokba bombázta (1-0). Néhány perc elteltével az ausztrálok is büntetőhöz jutottak - miután Umtiti ütött bele a labdába a 16-oson belül -, ezt Jedinak gurította be a bal sarokba (1-1).

Deschamps behozta Giroud-t, Fekirt és Matuidit is (igaz, lehozta a támadók közül Griezmannt és Dembélét), de így sem sikerült sokkal veszélyesebbnek lenni. Aztán a 81. percben csak sikerült a gólszerzés: Pogba kényszerítőzött szépen, majd a kapu felé emelt, még az egyik ausztrál lábat is érintette a labda, amely centikkel pattant a felső lécről a gólvonal mögé. Az okosóra döntött: a labda bent volt, 2-1. A franciák így a videóbíró és az okosóra "segítségével" győzték le az ausztrálokat.

Franciaország-Ausztrália 2-1 (Griezmann 58. - 11-esből, Pogba 81., ill. Jedinak 61. - 11-esből)

Összefoglaló

Tippelj és nyerj a Dánia-Ausztrália csoportmeccsel!

Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.