FA-kupa: Kepa volt a hős az edzője nélkül meccselő Chelsea-nek, Mahrez duplája is kellett a ManCity gálázásához - eredmények

A Chelsea kispadjáról koronavírus fertőzés miatt hiányzó Thomas Tuchel vezetőedző helyett a csapat segítője, Arno Michels irányított a harmadosztályú Plymouth ellen. A londoniak végül hosszabbítás után úgy 2-1-re nyertek az alacsonyabb ligában szereplő gárda ellen, hogy a 118. percben Hardie büntetőjét Kepa hárította. A Manchester City többek közt Mahrez duplájának köszönhetően 4-1-re nyert a Fulham ellen, szintén hasonló eredményt ért el a Frank Lampard által irányított Everton is, amely a Brentfordot győzte le és jutott a legjobb 16 közé.
Csakfoci Admin 2022. február 5., szombat 18:00
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 5., szombat 18:00

FA-kupa, a legjobb 16 közé jutásért

Chelsea-Plymouth Argyle (III.) 2-1 (Azpilicueta 41., Alonso 106., ill. Gillesphey 8.) hosszabbítás után

Kidderminster (VI.)-West Ham 2-1 (Penny 19., ill. Rice 91., Bowen 121.) - hosszabbítás után

Crystal Palace-Hartlepool (IV.) 2-0 (Guehi 4., Olise 22.)

Everton-Brentford 4-1 (Mina 31., Richarlison 48., Holgate 62., Townsend 91., ill. Toney 54 - büntetőből)

Huddersfield (II.)-Barnsley (II.) 1-0 (Holmes 19.)

Manchester City-Fulham (II.) 4-1 (Gündogan 6., Stones 13., Mahrez 53. - büntetőből, 57., ill. Carvalho 4.)

Peterborough (II.)-QPR (II.) 2-0 (Ward 25., Jones R.J. 72.)

Southampton-Coventry (II.) 2-1 (Armstrong 63., Walker-Peters 112., ill. Gyökeres 22.) hosszabbítás után

Stoke (II.)-Wigan (III.) 2-0 (Maja 14., Brown 62.) - kiállítva: Edwards 74. (Wigan)

Wolves-Norwich City 0-1 (McLean 46.)

Megégett a kupában az MU: Ronaldo 11-est hibázott, majd a fiatal csapattársát vigasztalta - videók
Cristiano Ronaldo a kaput sem találta tizenegyesből, igaz ezt követően még megszerezte a vezetést a Manchester United a Middlesbrough elleni FA-kupa-meccsen. Anthony Elanga hibája viszont már végzetes volt a büntetőpárbajban.