Európa Liga: Az MU kapusa rontott, a Villarreal nyert a döntőben - a huszonkettedik 11-es maradt ki

A VAR komoly segítsége is kevés volt ahhoz, hogy az MU megnyerje az Európa Liga döntőjét.
Privacsek András 2021. május 26., szerda 23:57
Szerző: Privacsek András 2021. május 26., szerda 23:57

Gdanskban csaknem 10 ezer néző előtt rendezték meg a Villarreal - Manchester United Európa Liga-finálét.

Az első félidő nem hozott túl szórakoztató játékot. A 29. percben a spanyolok szereztek vezetést: egy kapu elé ívelt szabadrúgás után Moreno talált be közelről.

A második félidő elején Cavani csapott le egy levágódó labdára és 6 méterről nem hibázott. A 70. percben Rashford ziccerben mellé gurított.

A rendes játékidő nem hozott döntést, jöhetett a hosszabbítás. A 114. percben Fred egyértelműen kezezett a tizenhatoson belül, a VAR megvizsgálta az esetet, majd érthetetlen módon nem járt 11-es a Villarrealnak.

Mivel nem esett több gól, 11-esekkel dőlt el a kupa sorsa. Itt sokáig senki nem hibázott, aztán a 11. párban De Gea büntetőjét védte Rulli, így a spanyolok örülhettek a végén.

Unai Emerynek ez volt az ötödik EL-döntője, ebből négyet megnyert.

Európa Liga, döntő:

Villarreal - Manchester United 1-1 (Moreno 29, ill. Cavani 55.), 11-esekkel: 11-10

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)