EL: 3 ezer gyerek előtt kapott ki a Honvédot búcsúztató Craiova; kiütötték a Fradi korábbi ellenfelét – eredmények, videók

A román Universitatea Craiova hazai pályán 2-0-ra kikapott a görög AEK Athéntól, a Ferencváros által BL-től búcsúztatott máltai Valletta pedig a kazah Asztana vendégeként szenvedett vereséget az EL-selejtező 3. körének első felvonásán.
Csakfoci Admin 2019. augusztus 8., csütörtök 20:34
Szerző: Csakfoci Admin 2019. augusztus 8., csütörtök 20:34

Univ.Craiova - AEK Athén 0-2 (Mantalos 60., Livaja 85.)

Az UEFA döntésének értelmében zárt kapuk mögött, ám viszonylag népes - 3 ezer fős - gyereksereg buzdítása mellett játszott a román Universitatea Craiova a görög AEK Athén ellen az EL-selejtező 3. körének első felvonásán.

Gól nélküli első félidőt követően a 60. percben egy remek átadás után Mantalos fejjel volt eredményes. A 85. percben a csereként beálló Livaja állította be a 2-0-s végeredményt, miután egy hajszálpontos passz után kilőtte a hosszút, így a görögök megnyugtató előny birtokában várják az egy hét múlva esedékes visszavágót.

Összefoglaló

Asztana - Valletta 5-1 (Sigurjonsson R. 8., 57., Logvinenko Y. 15., Tomasov 35., Janga R. 80., ill. Fontanella 67.)

A kazah Asztana hazai pályán fogadta a Ferencváros által korábban a BL-ben búcsúztatott máltai Vallettát. A hazaiak 35 perc alatt háromgólos előnyre tettek szert az első félidőben, amit további két találat követett a második játékrészben.

A máltaiak részéről Fontanella tudott szépíteni a 67. percben, így a kazahok már fél lábbal az EL-rájátszásában érezhetik magukat.

Európa Liga, 3. selejtezőkör - további végeredmények

AEK Larnaca - Gent 1-1 (Yaremchuk R. 26., ill. Trickovski I. 88.)

Pjunyik Jereván Wolverhampton 0-4 (Doherty 29., Jimenez R. 42., 46., Neves R. 91 - 11-esből)

Sparta Praha - Trabzonspor 2-2 (Costa N. 16., Kanga G. 68., ill. Ekuban C. 84., Sorloth A. 89.)

Bröndby - Braga 2-4 (Kaiser D. 15., 50., ill. Paulinho 18., Horta A. 20., Horta R. 92., Hermannsson H. 94. - öngól)

Ventspils - Guimaraes 0-3 (Davidson 30., Rodrigues Pepe 50., Amoah J. 80.)

Haugesund - PSV 0-1 (Bergwinj S. 24. - 11-esből)

Malmö - Zrinjski Mostar 3-0 (Bengtsson R. 36., Christiansen A. 66., Rieks S. 74.)

Mariupol - Alkmaar 0-0

Molde - Aris 3-0 (Ekrem M. 27., Hestad E. 32., Elingsen M. 87.) - piros lap: Velez F. 64. (Aris)

Neftci Baku - Bnei Jehuda 2-2 (Joseph-Monrose S. 43., Alaskarov N. 97., ill. Tambi S. 26., Ghadir M. 36.)

Sheriff Tiraspol - AIK 1-2 (Kendysh Y. 56. - 11-esből, ill. Lukic A. 12. - öngól, Sigthorsson K. 14.)

Thun - Szpartak Moszkva 2-3 (Hefti N. 52., Rapp S. 59., ill. Ponce E. 22., Bakaev Z. 29., 73.)