Bundesliga: Haaland nélkül is gázolt a Dortmund - videó

Kiütéses, 6-1-s győzelmet aratott a Borussia Dortmund a sereghajtó Paderborn otthonában, a Bundesliga 29. fordulójának második vasárnapi meccsén.
Dudás Gábor 2020. május 31., vasárnap 20:07
Szerző: Dudás Gábor 2020. május 31., vasárnap 20:07

A vendégek a sérüléssel bajlódó norvég gólzsák, Erling Haaland hiányát is átvészelték végül, az első két dortmundi gól alig három perc leforgása alatt megszületett a második félidőben.

Bár a Paderborn egy 11-essel szépített, de amint izgalmassá válhatott volna a végjáték, az angol - és az Egyesült Államokban egy rendőri akció áldozatává váló George Floyd ismert esete miatt tiltakozó - Sancho alig két perccel később megszerezte csapata harmadik gólját is. A hajrában aztán Hakimi, Schmelzer és Sancho is betalált, kialakítva a 6-1-s dortmundi győzelmet.

Bundesliga, 29. forduló:

Paderborn – Borussia Dortmund 1-6 (Hunemeier 72. - 11-esből, ill. T. Hazard 54., J. Sancho 57., 74., 91., Hakimi 85., Schmelzer 89.)

Borussia Mönchengladbach – Union Berlin 4-1 (Neuhaus 17., Thuram 41., 59., Pléa 81. ill. S. Andersson 50.)

Hétfőn:

20:30: 1. FC Köln – RB Leipzig

Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Fradi
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)