Bundesliga: Bajnok a Bayern München, hiába nyert a Dortmund, lecsúszott a dobogóról - eredmények, videók

A Borussia Dortmund Jadon Sancho duplájának köszönhetően 3-2-re nyert a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt soraiban tudó RB Leipzig ellen, ám a forduló másik meccsén a Wolfsburg Josip Brekalo mesterhármasával 3-0-ra múlta felül az Union Berlint, így "farkasok" felléptek a harmadik helyre a tabellán, megelőzve a sárga-feketéket.
Csakfoci Admin 2021. május 8., szombat 17:24
Szerző: Csakfoci Admin 2021. május 8., szombat 17:24

Bundesliga, 32. forduló

Dortmund-Leipzig 3-2 (Reus 7., Sancho 51., 87., ill. Klostermann 63., Olmo 77.)

A müncheniek sikere azt követően lett biztos, hogy a Bundesliga 32. fordulójának szombati játéknapján egyetlen üldözője, a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 3-2-re kikapott a Borussia Dortmund vendégeként.

A lipcseiek a második félidőben kétgólos hátrányukat ledolgozva egyenlítettek, de Jadon Sancho góljával végül a hazaiak diadalmaskodtak. A Lipcse harmadik magyarja, Szoboszlai Dominik sérülése miatt továbbra sem mutatkozhatott be.

A listavezető Bayern története 31. bajnoki címét ünnepelheti, az egymást követő kilencedik elsőségével beállította a Juventus rekordját az öt európai élbajnokságot tekintve. Thomas Müller és David Alaba Bundesliga-rekordot jelentő tizedik bajnoki címét szerezte. (MTI)

Hoffenheim-Schalke 4-2 (Kramaric 47., Akpoguma 52., Baumgartner 60., Bebou 64., ill. Uth 12., Mustafi 42.)

Werder Bremen-Leverkusen 0-0 - kiállítva: Dinkci 94. (Werder Bremen)

Wolfsburg-Union Berlin 3-0 (Brekalo 12., 63., 90.)

Premier League: Az óriásölő újonc a Tottenhammel is kibabrált, távolodik Kane-ék BL-helye – videók
A Manchester City, a Manchester United, a Liverpool és a Chelsea után a Tottenham sem tudott nyerni az Elland Roadon.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)