416. alkalommal rendezték meg Glasgow világhírű városi rangadóját, az Old Firm-öt, azaz a Celtic-Rangers csatát - szokás szerint igen feszült hangulatban.
A Celtic 2-1-re vezetett, amikor a Rangers kolumbiai játékosa, Alfredo Morelos pirosat kapott, miután könyökkel odasózott Scott Brownnak - a csatárt már ötödször állították az idényben. A Rangers ugyan még egyenlített tíz emberrel, de a zöld-fehérek a 86. percben megszerezték a győztes gólt, és 13 pontos előnyre tettek szert a tabellán.
A vendégek mestere és korábbi liverpooli legendája, Steven Gerrard a mérkőzés után bejelentette, hogy büntetés vár az egyébként 29 gólnál járó Morelosra, a pénzbírságát - ami egyheti fizetését teszi majd ki - pedig a derbire kilátogató szurkolóknak adná kárpótlásként.
A legfontosabb pillanatok és egy, a lefújás után történt tömegjelenet a pályán:
Átigazolások
Esterházy nyilatkozott
Németh Hunor
"Továbbra is azt tartom a legfontosabbnak, hogy folyamatos játéklehetőséget kapjon, most azon dolgozunk, hogy ennek megfelelően megtaláljuk a következő lépést, de nagy eséllyel nem Magyarországon folytatja a pályafutását." (NSO)
NB III
Edzőváltás Dorogon
A Dorog bejelentette, hogy Csizmadia Csaba távozott a vezetőedzői posztról, helyét Tóth András veszi át.
Légiósok
Eppel már döntött
A román élvonalbeli Csíkszereda meghosszabbította Eppel Márton szerződését, így a rutinos magyar csatár a 2026/2027-es idényben is a székelyföldi klubot erősíti.