BL: Kiesett a Real, angol házidöntőt rendeznek Isztambulban - videó

A Chelsea hazai pályán legyőzte a Real Madridot és bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe.
Privacsek András 2021. május 5., szerda 22:54
Szerző: Privacsek András 2021. május 5., szerda 22:54

Az első félidőben jól játszott a Real, de gólt mégis a Chelsea szerzett. A madridiak Benzema révén kétszer is közel jártak a gólhoz, de a francia támadó lövését és fejesét is kiütötte Mendy. A 28. percben Havertz emelése a felső lécről kipattant, Werner pedig közelről az üres kapuba fejelt.

A második félidő elején valamivel pontatlanabb volt a német csatár, hét méterről a lécre fejelt. Az 54. percben Mount lőtt fölé nagy helyzetben. A 60. percben Havertz ziccerben Courtois-ba lőtte a labdát. Nem sokkal később Kanté is ziccerbe került, de Valverde becsúszva tisztázott.

A 85. percben végleg eldőlt a továbbjutás kérdése: Pulisic beadását Mount hat méterről vágta a kapuba.

A Manchester City - Chelsea döntőt május 29-én rendezik Isztambulban.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 2. mérkőzés:

Chelsea - Real Madrid 2-0 (Werner 28., Mount 85.), továbbjutott a Chelsea 3-1-es összesítéssel

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)