BL: A City nyerte az újgazdagok párbaját, magyarjai nélkül gálázott a Lipcse – videó

A City 0-1-ről felállva verte 2-1-re a PSG-t és megnyerte a csoportját. A Leipzig a koronavírusos Gulácsi, a beteg Orbán és a sérült Szoboszlai nélkül diadalmaskodott 5-0-ra Belgiumban. Ugyancsak nyert a Real Madrid és továbbjutott, viszont a Dortmund biztosan nem végezhet már az első két hely valamelyikén.
Privacsek András 2021. november 24., szerda 22:55
Szerző: Privacsek András 2021. november 24., szerda 22:55

Az első félidő nem hozott gólt a City-PSG rangadón, de a második játékrészre felpörögtek az események. Az 50. percben Mbappé az öt és feles sarkáról vágta  a kapuba a labdát, majd bő tíz perccel később Sterling kotort a hálóba egy jobbról érkező beadást.

A 76. percben szép hazai támadás végén Gabriel Jesus juttatta vezetéshez a Cityt, amivel meg is nyerte Guardiola együttese a mérkőzést és a csoportját is.

BL, 5. forduló:

A csoport

Club Brugge - Leipzig 0-5 (Nkunku 12., 93.,  Forsberg 17. - 11-esből, 45., Andre Silva 27.)
Manchester City - PSG 2-1 (Sterling 63., Gabriel Jesus 76.,  ill. Mbappé 50.)

Az állás: 1. City 12, 2. PSG 8, 3. Leipzig 4, 4. Brugge 4

B csoport

Atlético Madrid - AC Milan 0-1 (Messias 87.)
Liverpool – Porto 2-0 (Alcantara 52., Salah 70.)

Az állás: 1. Liverpool 15, 2. Porto 5, 3. Atlético 4, 4. Milan 4

C csoport

Sporting - Dortmund 3-1 (Goncalves 30., 39., Porro 81., ill. Malen 93.)
Besiktas - Ajax 1-2 (Ghezzal 11-esből 22., ill. Haller 54., 69.)

Az állás: 1. Ajax 15, 2. Sporting 9, 3. Dortmund 6., 4. Besiktas 0.

D csoport

Sheriff - Real Madrid 0-3 (Alaba 30., Kroos 45., Benzema 55.)
Inter - Sahtar 2-0 (Dzeko 61., 67.)

Az állás: 1. Real 12, 2. Inter 10, , 3. Sheriff 6., 4. Sahtar 1

BL: Az Ajax nem tud hibázni, az Inter nagyot lépett a továbbjutás felé - videó
Két mérkőzés már befejeződött a BL csoportkör 5. fordulójából szerdán. Egyik találkozón sem született meglepetés.