Vége a horvát csodának: Messiék simán jutottak a vb-döntőbe - videó

Argentína 3-0-ra győzött Katarban, a Horvátország elleni keddi világbajnoki elődöntőn, így Lionel Messiék ott lesznek a vasárnapi fináléban.
Csakfoci.hu 2022. december 13., kedd 21:55
Szerző: Csakfoci.hu 2022. december 13., kedd 21:55

Horvátország zsinórban másodszor vagy Argentína 2014 után először a vb-döntőben? Ez volt a keddi találkozó legfontosabb kérdése, és viszonylag gyorsan választ is kaptunk rá.

De nem a mérkőzés első negyedében, amit inkább a küzdelem jellemzett és kevés igazi futball. A horvátok folytatták, amit például Brazília ellen is csináltak, azaz próbálták eldugni a labdát, elrontani ellenfelük játékát, miközben a kapura szinte semmilyen veszélyt nem jelentettek. Az első félidőben nem is találták el a kaput - sőt, ez egészen a 73. percig így is maradt...

Argentína viszont a játékrész felétől elkezdte megbontani hatékonyabban a horvát falat és a 34. percben vezetést is szerzett. Fernández indításával Álvarez indult meg középen, a rosszul helyezkedő horvát védők között, majd elvitte volna a labdát Livakovic mellett is, amikor a kapus elütötte. Livakovic sárgát, a dél-amerikaiak 11-est kaptak, amit Lionel Messi rendkívül biztos lábbal értékesített (1-0).

Alig pár perc múlva jött a második gól is: Julian Álvarez egy horvát szöglet után, a szinte teljes horvát védelem asszisztálása mellett talált a kapuba a 39. percben. Itt - az addig látottak alapján - eldőlni látszott a meccs.

A 43. percben, Mac Allister közeli fejesénél pedig csak Livakovic bravúrján múlt, hogy nem 3-0 volt a félidei állás.

A horvát kapitány cserékkel is igyekezett felrázni a csapatát a szünetben, de sok minden nem változott a pályán. Az 57. percben megint argentin helyzet következett, Messi kiszorított helyzetből leadott lövésénél jól zárta a szöget a horvátok kapusa. A másik oldalon Lovren fejesénél, majd Vlasic lövésénél is blokkolt a csereként beállt Lisandro Martínez.

A 71. percben aztán végképp eldőlt minden: Messi forgatta meg sokszorosan a jobb szélen Gvardiolt, majd az alapvonaltól középre adott, az érkező Álvarez pedig jobbal, az ötös jobb sarkáról a hálóba lőtt (3-0).

Ahogy már írtuk, nagyjából két perccel később jött az első horvát kaput eltaláló lövés, de Perisic 27 méteres szabadrúgása túl sok gondot nem okozott Martínez kapusnak. Kései hajrába próbáltak kezdeni a délszlávok, de csak kisebb-nagyobb lehetőségekig jutottak, gólig már nem.

Maradt a 3-0, Argentína visszavágott a 2018-as vb-vereségért (akkor a rivális nyert három góllal a csoportkörben), Modricék így ezúttal "csak" a bronzért játszhatnak majd, Argentína pedig megpróbálhatja azt, amiért Katarba utazott: megnyerni a világbajnokságot - Messinek is.

Jegyzőkönyv

Labdarúgó-világbajnokság, elődöntő:

Argentína - Horvátország 3-0 (Messi 34. - 11-esből, J. Álvarez 39., 71.)

Argentína: E. Martínez - Molina (Foyth, 86.), C. Romero, Otamendi, Tagliafico - De Paul (Palacios, 74.), E. Fernández, Paredes (L. Martínez, 62.), Mac Allister (Correa, 86.) - Messi, J. Álvarez (Dybala, 74.)

Horvátország: Livakovic - Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa (Orsic, 46.) - Modric (Majer, 81.), Brozovic (Petkovic, 50.), M. Kovacic - Pasalic (Vlasic, 46.), Kramaric (Livaja, 72.), Perisic

Szerdán:

20:00: Franciaország - Marokkó

Vb 2022: Messi négy év múlva is ott lehet a világbajnokságon - minden fontos hír itt!
November 20. és december 18. között rendezték meg Katar öt városában a 22. világbajnokságot. Honlapunk a torna ideje alatt és után is minden fontos eseményről, folyamatosan frissülő cikkben számol be!