Vb 2022: Újabb bombameglepetés - a németek kikaptak a parádésan cserélő Japántól

Gonda, a japánok kapusa több bravúrral tartotta meccsben csapatát, amely végül 1-0-ról 2-1-re legyőzte a német válogatottat.
Póczik Dávid 2022. november 23., szerda 16:00
Szerző: Póczik Dávid 2022. november 23., szerda 16:00

A 18. percben először a németek veszélyeztettek. Ekkor Kimmich szöglete után Rüdiger fejelt kicsivel a bal kapufa mellé. Pár perccel később Kimmich távolról lőtt, de Gonda bravúrral védett.

A 33. percben Kimmich ballal szép labdát adott Raumnak, aki elhúzta a labdát a japán kapus mellett, majd a hálóőr elhúzta a lábát, így büntető következett. A tizenegyest Gündogan higgadtan a kapu közepébe passzolta, 1-0 volt a Nationalelf javára.

Az első félidő hosszabbításában Gnabry keresztpasszát követően Havertz gurított pár méterről az üres kapuba, ám a VAR - les miatt - érvénytelenítette a találtot.

A fordulást követően Musiala fantasztikus cselekkel szlalomozott a japán védők között, majd 14 méterről jócskán a kapu fölé lőtt. A 60. percben aztán egy szép német támadás végén Gündogan 15 méterről a bal kapufát találta el.

10 perccel később hatalmas tűzijáték alakult ki Gonda kapujánál. A japánok kapusa előbb Gnabry közeli lövését védte, majd utána Hoffmann távoli próbálkozásánál is a helyén volt. Pár perccel ezután Neuer is óriási bravúrt mutatott be, Sakai megpattanó lövését ütötte szögletre a csapatkapitány.

A 75. percben aztán érkezett a japán egyenlítés. Egy éles szögből eleresztett lövést még kiütött Neuer, azonban a kipattanót a csereként beálló Doan 6 méterről az üres kapu közepébe bombázta, 1-1. A 84. percben pedig jött a hidegzuhany. Egy előre vágott szabadrúgást Asano szenzációsan kezelt le, majd az ötösön belülről felvarrta a labdát a rövid felsőbe, 1-2.

A németek hiába játszottak meggyőzően az első félidőben, Japán végül a két csere - Doan és Asano - góljával fordított, és győzelemmel nyitott az E-csoportban.

Labdarúgó-világbajnokság, E-csoport

Németország-Japán 1-2 (Gündogan 33. - 11-esből, ill. Doan 75., Asano 84.)

Az eddigi összes eredmény itt

A tabellák pedig itt

Később

17.00 Spanyolország-Costa Rica (E-csoport)

20.00 Belgium-Kanada (F-csoport)

Vb 2022: Messi négy év múlva is ott lehet a világbajnokságon - minden fontos hír itt!
November 20. és december 18. között rendezték meg Katar öt városában a 22. világbajnokságot. Honlapunk a torna ideje alatt és után is minden fontos eseményről, folyamatosan frissülő cikkben számol be!