Fotó: fifa.com

Vb 2022: Parádés félollós gól is kellett a brazilok győzelméhez - videók

A mérkőzés nagy részében fölényben játszó brazilok a szünet után bedarálták a szerbeket, Richarlison duplázott.
Nyikes Zoltán 2022. november 24., csütörtök 21:59
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. november 24., csütörtök 21:59

A torna egyik nagy esélyesének kikiáltott Brazília és Szerbia összecsapása zárta a katari világbajnokság csütörtöki játéknapját.

Az első 20 percben talán kisebb meglepetésre a szerbek birtokolták többet a labdát, jól letámadták a brazilokat, akik így sokáig nem tudtak helyzetbe kerülni - igaz a 14. percben Neymarnak sikerült veszélyeztetnie szögletből, de Vanja Milinkovic-Savic időben reagált.

Az idő múlásával aztán a brazilok is egyre aktívabbá váltak, Neymar és Vinícius Juniort egyre több labdával találták meg a társak, de az utolsó passzok nem voltak elég pontosak. A 41. percben aztán nagy helyzetbe került Vinícius Junior, de nem talált kaput.

A fordulás után azonnal rárontott ellenfelére Brazília, egy perc telt el, amikor Raphinha közeli lövését kellett védenie a kapusnak, majd az 55. percben Neymar került ígéretes helyzettbe, de 10 méterről rosszul találta el a labdát.

A 60. percben Alex Sandro 25 méterről nagy bombát küldött kapura, ez még kapufáról kifelé pattant, két perc múlva viszont már semmi nem mentette meg a szerbeket: Vinícius Junir lövését még védte Milinkovic-Savic, a kipattanót azonban Richarlison nem hibázta el, 1-0.

Tíz minutummal később ismét Richarlison volt a főszereplő, Vinícius Júnior a balról tette be középre a labdát, amit a Tottenham támadója ballal felpörgetett, jobbal pedig félollóból a jobb sarokba lőtt, 2-0.

Ez pedig el is döntötte a mérkőzést, Casemiro még a hajrában eltalálta a kapufát, valamint a csereként pályára lépő Rodrygo is megdolgoztatta V. Milinkovic-Savicot, de újabb gól nem esett, Brazília magabiztos győzelemmel kezdte a vb-t.