Vb 2022: Messi kihagyott 11-ese is belefért - Argentína lefocizta a lengyeleket és csoportelsőként jutott tovább

Argentína az eddigi legjobb meccsét játszotta a katari világbajnokságon és 2-0-ra legyőzte Lengyelországot, míg Mexikó 2-1 arányban múlta felül Szaúd-Arábiát. Az argentinok mögött a lengyelek jutottak tovább a legjobb 16 közé.
Csakfoci.hu 2022. november 30., szerda 22:00
Szerző: Csakfoci.hu 2022. november 30., szerda 22:00

A C csoportban az eddig csalódást keltően szereplő Argentína Lengyelországgal találkozott, míg Szaúd-Arábia Mexikóval.

Argentína jól kezdett, már a meccs elején volt Messinek egy próbálkozása, de éles szögből leadott lövését Szczesny védte. A 28. percben Acuna 15 méteres lövése ment kicsivel mellé. A 33. percben Di Maria veszélyes szögletét paskolta fölé. Három perccel később a lengyel kapus rosszul jött ki egy beadásra, hozzáért Messi fejéhez, amiért az argentinok 11-est reklamáltak. A bíró ugyan nem ítélt semmit, de a VAR kihívta megnézni az esetet, majd miután több alkalommal is visszajátszották a játékvezetőnek a szituációt, büntetőt adott. Messi fél magasan, a bal sarok felé rúgta a labdát, de Szczesny kiütötte.

Az első félidőben a Juve kapusa tartotta meccsben Lengyelországot, aki kiváló formában védett.

A második játékrészből egy perc telt el, amikor Molina középre adott, ahol érkezett MacAllister és 10 méterre a kaputól ugyan rosszul találta el a labdát, de az bevánszorgott a jobb sarokba.

A 68. percben növelte előnyét Argentína: egy szép támadás végén Alvarez 12 méterről tekert a bal felsőbe. Ezt követően is óriási fölényben játszottak Messiék, de míg mindig a lengyelek voltak a másik továbbjutók. A 86. percben a csereként beállt Lautaro Martinez lépett ki ziccerben, de 10 méterről mellé gurított.

Több gól nem esett, így mindkét csapat továbbjutott. Argentína csoportelsőként Ausztráliával találkozik a nyolcaddöntőben, míg Lengyelország ellenfele Franciaország lesz.

Jegyzőkönyv

Világbajnokság, C-csoport

Argentína - Lengyelország 2-0 (MacAllister 46., Alvarez 68.)

A csoport másik meccsén Mexikó hatalmas mezőnyfölényben játszott és a kapu előtt is veszélyesebben futballozott. Az első félidőben azonban mindez gólokban nem mutatkozott meg. Nem úgy szünet után: a 48. percben Martin talált közelről a kapuba, öt perccel később pedig Chavez lőtt nagy gólt 28 méterről, szabadrúgásból a bal sarokba. Mexikónak még mindenképp kellett volna egy gól a továbbjutáshoz, de a hajrában Szaúd-Arábia talált be, így a mexikóiak hiába nyertek, kiestek.

Jegyzőkönyv

Szaúd-Arábia - Mexikó 1-2 (Al Dawsari 96., ill. Martin 48., Chavez 53.)

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)