Vb 2022: Megvan Afrika első győzelme és a szakadék szélére került Katar első gólja is - videók

Szenegál szerezte meg az első győzelmét az A-csoport eddig nyeretlen csapatai közül, Katar pedig a kiesés szélére sodródott.
Dudás Gábor 2022. november 25., péntek 16:07
Szerző: Dudás Gábor 2022. november 25., péntek 16:07

A két egyaránt vereséggel kezdő gárda összecsapását Szenegál kezdte jobban és akár az 5. percben vezetést szerezhetett volna, ám Ismaila Sarr hét méterről, kissé kiszorított helyzetből a kapu mellé lőtt úgy, hogy kísérletébe az egyik katari védő is beleért.

A folytatásban is a "vendégek" veszélyeztettek többet (ehhez kellettek a katari kapus, Barsem néha hajmeresztő megoldásai is), de a vezető góljukhoz egy hatalmas egyéni hiba is kellett. A 41. percben Huhi óriásit bakizott a 16-oson belül, Dia pedig ezt kihasználva, 10 méterről a jobb alsóba lőtt (0-1).

A katariak eközben a kaput sem találták el és mindössze egy 11-es gyanús esetnél bízhattak a gólszerzésben, de a játékvezető sípja Afif esésénél, a 34. percben - alighanem helyesen - néma maradt.

Alig telt el néhány perc a második játékrészből, amikor jött a második szenegáli gól. Jakobs jobb oldali szögletét követően Diédhiou az ötösről, két védőt is megelőzve, sőt, a kilépő kapust is átfejelve rezgette meg a hálót (0-2).

Itt összeomolni látszottak a katari vb-álmok, mindössze az egyik középső védőjük, Abdelkarim jelentett némi veszélyt a kapura, miközben Szenegál akár növelhette is volna a különbséget. Ám a félidő derekától kezdve az afrikaiak visszaálltak, ami meg is bosszulta magát.

A 67. percben Mendy még bravúrral védte Ismail Mohammad közeli kísérletét, de tíz perccel később már a Chelsea kapusa is tehetetlen volt. Ismail Mohammad ezúttal előkészítőként jelentkezett, beadását pedig az alig beállt Muntari a kapuba fejelte (1-2) - ez volt Katar történtének első vb-gólja.

Mintegy hat percig el is hihette Katar, hogy lehet keresnivalója, de ekkor szembejött a valóság és a harmadik szenegáli gól. A 83. percben egy gyors kontra végén Bamba Dieng állította be a 3-1-s végeredményt.

Szenegál ezzel megszerezte az afrikai kontinens első győzelmét a 2022-es világbajnokságon, és életben tartotta továbbjutási esélyeit. A második vereségét is elszenvedő Katar pedig már csak a csodában bízhat.

Vb 2022, A-csoport:

Katar - Szenegál 1-3 (Muntari 78., ill. Dia 41., Diédhiou 48., Dieng 84.)

Katar: Barsam - Pedro Miguel (Vaad, 83.), I. Mohammad, Huhi, A. Hassan, H. Ahmed - Al-Hajdos (Muntari, 74.), Budiaf (Hatem, 69.), Madibo - Afif, A. Ali

Szenegál: É. Mendy - Sabaly, K. Koulibaly, Jakobs, A. Diallo - Gueye, N. Mendy (Pape Sarr, 78.) - Diatta (Ciss, 64.), Diedhiou (Dieng, 74.), I. Sarr (I. Ndiaye, 74.) - B. Dia

Vb 2022: Messi négy év múlva is ott lehet a világbajnokságon - minden fontos hír itt!
November 20. és december 18. között rendezték meg Katar öt városában a 22. világbajnokságot. Honlapunk a torna ideje alatt és után is minden fontos eseményről, folyamatosan frissülő cikkben számol be!
Hangya Szilveszter
Menedzsere elárulta, hogy a 10-szeres válogatott Hangya Szilveszter szerződése lejár a nyáron és várhatóan távozik a Viditől. Van érdeklődés több NB I-es csapattól is, az élvonalban tervezi a folytatást. (nso.hu)