Fotó: twitter.com/FIFAWorldCup

Vb 2022: Folytatódik a marokkói csoda, a spanyolok után Ronaldóékat is lenullázták és kiütötték En Nesyriék - videó

Marokkónak továbbra sem tudott egy ellenfele sem betalálni, így En Nesyri pazar fejes gólja elég is volt ahhoz, hogy Portugáliát is legyőzze, és már az elődöntőt ünnepelhesse.
Budai László 2022. december 10., szombat 17:57
Szerző: Budai László 2022. december 10., szombat 17:57

A 2022-es vb harmadik negyeddöntőjében az előző körben nagy meglepetésre Spanyolországot búcsúsztató Marokkó játszott a nyolcaddöntőben Svájcot kiütő Portugáliával.

Végig izgalmas első félidőt játszott egymással Marokkó és Portugália, a csapatok felváltva veszélyeztették egymás kapuját. A portugálok részéről Joao Félix volt a legaktívabb, aki háromszor is gólt szerezhetett volna az első 45 percben: 4. percben leadott fejesét vetődve védte a kapus, megpattanó lövése centikkel ment a felső léc fölé, míg a félidő végi kísérlete már jócskán fölé ment.

A három Félix-lehetőség között Marokkó is próbálkozott: En Nesyri szöglet után nagy helyzetben fejelt fölé, Amallah szép támadás végén lőtt fölé nagy helyzetben, hét méterről. A harmadik kísérlet pedig már gólt eredményezett: Attiat-Allah nagy ívű beadása után En Nesyri emelkedett óriásit, és a rosszul kijövő Costát megelőzve a kapuba fejelt (1-0).

Bruno Fernandes még a szünet előtt kis híján egyenlített, de kiszorított szögből leadott beadásszerű lövése kijött a felső lécről.

A meccs kis híján újabb marokkói góllal folytatódott: Ziyech jobb oldalról kapura lőtt szabadrúgását Costa úgy tudta csak kiütni, hogy a labda rápattant a kapu közvetlen közelében érkező El Yamiqra, majd onnan az alapvonal mögé ment.

Az 51. percig várt Santos a változtatásokkal: ekkor Guerreiro és Neves helyére Ronaldo és Cancelo jött.

Lehetőség azonban nem előttük, hanem az előző meccsen triplázó Ramos előtt adódott, de nagy helyzetben, hét méterről mellé fejelt, míg Bruno Fernandes 17-ről zúdított remek lövést milliméterekkel a léc fölé. A 83. percben ismét Joao Félix járt közel a gólszerzéshez, de 16 méteres, pazar tekerését Bono bravúrra ütötte el a jobb felső elől.

Az utolsó percek is tartogattak izgalmakat. A 91. percben Ronaldónak is megvolt a gólhelyzete, 16-ról próbálta bevenni a visszatáncoló Bono kapuját, de a kapus hárította a rövidre tartó lövést. Aztán a közben már 10 emberre fogyatkozó Marokkó csatára, Aboukhlal egy az egyben vezethette a labdát a kapusra, de flegma megoldását (megpróbálta átbökni Costát), védték. Az utolsó másodpercekben pedig Pepe egyenlíthetett volna könnyedén, de közeli fejese mellé ment.

Marokkónak így Horvátország (0-0), Belgium (2-0) és Spanyolország (0-0) után Portugália sem tudott gólt lőni, a Kanada elleni csoportmeccs ugyan 2-1 lett, de akkor egy öngóllal mattolták Bonót. A portugálok lenullázásával a marokkóiak óriási meglepetésre már elődöntősök, és várják ellenfelüket az esti, angol-francia párharcból.

Jegyzőkönyv

Labdarúgó-világbajnokság, negyeddöntő

Marokkó-Portugália 1-0 (En Nesyri 42.) - piros: Cheddira 93. (Marokkó)

Vb 2022: "Kétszer is megb...talak titeket"; Messi beszólt Van Gaalnak, a bírónak és a hollandok duplázójának is, Neymar befejezheti - a legforróbb pénteki sztorik
A pénteki játéknap folyamán mind a két negyeddöntő tizenegyespárbaj során dőlt el. Az alábbi cikkünkben összeszedtük a két drámai találkozóval kapcsolatos híreket, érdekességeket és visszhangokat.