Vb 2022: Bale-ék összeomlottak, drámai hajrában focizta le őket Irán - videók

A végig veszélyesebben futballozó Irán megérdemelten darálta be a walesieket a hosszabbításban.
Nyikes Zoltán 2022. november 25., péntek 13:07
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. november 25., péntek 13:07

A katari világbajnokság pénteki játéknapján megkezdődött a csoportkör második fordulója, elsőként az egy ponttal álló Wales és a vereséggel rajtoló Irán csapott össze a B-csoportból.

1. félidő

A 13. percben kellett először komolyabban közbeavatkoznia Hosszeini kapusnak, aki Moore közeli kísérletét hárította, majd három perccel később a túloldalon Golizadeh lőtt gólt, de les miatt érvénytelenítették.

A színvonal nem verdeste az eget, így tulajdonképpen ebben a két szituációban ki is merült az első játékrész lényegi része.

2. félidő

A fordulás után hét minutummal nagyon közel állt Irán a vezetéshez, előbb Azmoun lódult meg a kapu felé, majd szorongatott helyzetben, 8 méterről találta telibe a baloldali kapufát, majd a kipattanót Golizadeh összesszedte és 20 méterről találta el a jobb kapufát.

Az iráni dupla kapufa

A valamivel esélyesebbnek tartott walesiek olykor többet birtokolták a labdát, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani, ellenben az iráni kontrák rendre lendületesek és ígéretesebbek voltak. Például a 74. percben is, amikor Ezatolahi jobb alsóba tartó lövését ütötte szögletre Hennessey.

A 84. percben aztán Wales is mutatott valamit, Davies 16 méterről eleresztett lövését tolta ki a léc alól Hosszeini. Nem sokkal később a kapuból rossz ütemben kimozduló Hennessey magasra felhúzott lábbal tarolta le Taremit 25 méterre a kaputól, a walesi kapus előbb csak sárgát kapott, majd videóbírózást követően a játékvezető pirosat mutatott fel neki - így megszületett a torna első kiállítása.

A piros lap

Igyekezett is kihasználni gyorsan az emberelőnyt Irán, Torabi 18 méterről alig tévesztette el a bal felsőt.

Már-már úgy tűnt, nem esik gól a találkozón, aztán a kilencperces hosszabbítás nyolcadik percében Allen rövid felszabadítása után Csesmi 22 méterről remekül lőtte ki a bal alsót, 1-0.

Ezzel pedig még nem volt vége, a 101. percben egy 4 a 2 elleni kontratámadást váltott gólra Rezajan, végleg eldöntve ezzel a három pont sorsát - 2-0 a vége.

Jegyzőkönyv

Wales-Irán 0-2 (Csesmi 98., Rezajan 101.)

Kiállítva: Hennessey (86.)

Wales: Hennessey – Mepham, Rodon, B. Davies – Roberts (Johnson, 57.), Ramsey (Ward, 87.), Ampadu (Allen, 77.), H. Wilson (D. James,. 58.), N. Williams – Moore, Bale.

Irán: H. Hosszeini – Rezajan, Puraligandzsi, M. Hosszeini, Mohammadi – Golizadeh (Dzsahanbahs, 77.), Nurollahi (Csesmi, 77.), Ezatolahi (Karimi, 83.), Hadzsszafi (Torabi, 77.) – Azmun (Anszarifard 68.), Taremi.

Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.