Vb 2022: A spanyolok hetet rúgtak a világbajnoki címre pályázó Costa Ricának - videó

A világbajnokság E-csoportjában Spanyolország 7-0-ra legyőzte Costa Ricát és tett egy nagy lépést a továbbjutás felé.
Csakfoci.hu 2022. november 23., szerda 18:58
Szerző: Csakfoci.hu 2022. november 23., szerda 18:58

Már az ötödik percben helyzetbe került Spanyolország. Pedri remek indítása után Dani Olmo a jobb sarok mellé lőtt. A 9. percben Asensio 16 méterről tüzelt kapura, kísérlete épphogy elsuhant a bal kapufa mellett.

A 12. percben Gavi kiugratása után Dani Olmo pazarul vette át a labdát, majd 8 méterről - a kimozduló Navas fölött - a kapuba emelt, 1-0. Szűk 10 perccel később megduplázta előnyét Luis Enrique csapata. Alba ballal, balról adott be laposan, majd Asensio kapásból, ballal a bal alsóba lőtt, 2–0.

Újabb 10 perc elteltével már hárommal mentek a spanyolok. Albát rúgták fel a 16-oson belül, így büntető következett, amit Ferrán Torres higgadtan a jobb alsóba passzolt, 3-0. A 41. percben Torres beadásáról maradt le épphogy Asensio.

A második játékrészt is jól kezdték a spanyolok. Az 54. percben Ferrán Torrest a kapu előtt két védő sem tudta szerelni, a Barcelona támadója pedig határozott volt és 4 méterről a kapuba gurított. Szűk tíz perccel később a csereként beállt Morata éles szögből az oldalhálóba lőtt.

A 75. percben Morata visszatette a labdát, Gavi pedig 15 méterről kapásból a bal alsóba bombázott, a labda a kapufát is érintve jutott a hálóba. A 90. percben Soler is betalált, miután egy Navasról kijövő labdát küldött a kapuba 10 méterről. A hosszabbításban egy szép támadás végén Morata 12 méterről a jobb sarokba helyezett, kialakítva ezzel a 7-0-s végeredményt. Costa Rica semmilyen ellenállást nem tanúsított, a spanyolok megérdemelten ütötték ki ellenfelüket.

Érdekesség, hogy a meccs előtt a costa-ricaiaiak rendkívül optimisták voltak, a csapat pszichológusa az aranyérem megszerzését tűzték ki célul.

Labdarúgó-világbajnokság, E-csoport

Spanyolország-Costa Rica 7-0 (Olmo 12., Asensio 21., Torres 31. - 11-esből, 54., Gavi 75., Soler 90., Morata 94.)

Az eddigi összes eredmény itt

A tabellák pedig itt

Később

20.00 Belgium-Kanada (F-csoport)

Vb 2022: Messi négy év múlva is ott lehet a világbajnokságon - minden fontos hír itt!
November 20. és december 18. között rendezték meg Katar öt városában a 22. világbajnokságot. Honlapunk a torna ideje alatt és után is minden fontos eseményről, folyamatosan frissülő cikkben számol be!