Rászólt a FIFA a csapatokra a vb előtt: "Ne vigyék és ne engedjék be a politikát!"

Politikamentes labdarúgást szorgalmazott bő két héttel a katari világbajnokság rajtja előtt a sportág nemzetközi szövetsége.
Dudás Gábor 2022. november 4., péntek 16:12
Politikamentes labdarúgást szorgalmazott bő két héttel a katari világbajnokság rajtja előtt a sportág nemzetközi szövetsége.
Szerző: Dudás Gábor 2022. november 4., péntek 16:12

A FIFA nyilvános levelében, amelyet Gianni Infantino elnök és Fatma Szamura főtitkár írt alá, hangsúlyozta, hogy most mindenkinek a játékra kell koncentrálnia, és a futballnak kell a középpontba kerülnie.

Külön felhívták az állásfoglalásban a világbajnokságon szereplő 32 válogatott nemzeti szövetségeit: ne vigyék és ne engedjék be a politikát a labdarúgásba, mert abban nincsen helye ideológiai vagy politikai jellegű csatározásnak.

“A FIFA igyekszik tiszteletben tartani minden véleményt és meggyőződést anélkül, hogy erkölcsi leckéket adna a világnak, és reméli, hogy a katari világbajnokság résztvevői is követik ezt a példát, s nem sodorják ideológiai vagy politikai irányba a játékot” – áll a levélben,

amelyben nincs egyetlen konkrét konfliktusforrás sem megnevezve, így nem szerepel az orosz-ukrán háború, a katari vb-t megelőzően hangot kapott emberi és kisebbségjogi sérelmek sora, sem a stadionok építésekor bekövetkezett halálesetek magas száma.

A világbajnokság november 20-án kezdődik. (MTI)

Átigazolások
ZTE
Nigériai tehetségek nyomában
Többek között a Crystal Palace és a Nottingham Forest mellett a ZTE megfigyelői is ott lesznek a nigériai Lagosban a TSM International Scouting Tournamenten.
Fradi
Romãót nem engedték
Júlio Romão elárulta, szívesen igazolt volna a Botafogóba, de az FTC január közepéig nem akart tárgyalni az eladásáról, mert rajta volt az EL-listán, amin addig nem lehetett változtatni. (Üllői129/Fellipe Perdigão)
Légiósok
Gera Dániel helyzete
A Persepolis játékosa, Gera Dániel elhagyta Iránt, de helyzete csak az országban hirdetett 40 napos gyász után tisztázódhat. A bajnokság a háború miatt szünetel. (Mandiner)
Tovább az összes átigazoláshoz