Foci vb: A német szövetség döntött Joachim Löw sorsáról - hivatalos

Egyhangúlag, ellenvélemény nélkül döntöttek: Joachim Löw maradhat a német válogatott szövetségi kapitánya.
Budai László 2018. június 30., szombat 14:35
Egyhangúlag, ellenvélemény nélkül döntöttek: Joachim Löw maradhat a német válogatott szövetségi kapitánya.
Szerző: Budai László 2018. június 30., szombat 14:35

A Német Labdarúgó-szövetség (DFB) elnöksége úgy döntött, hogy további bizalmat szavaz Joachim Löw szövetségi kapitánynak annak ellenére, hogy a válogatott címvédőként már a csoportkör után búcsúzott az oroszországi világbajnokságtól.

A DFB vezetőségi tagjai pénteken telefonos konferecia-beszélgetést folytattak, s végül egyhangúlag – ellenvélemény nélkül – kinyilvánították: azt szeretnék, ha az 58 éves tréner kitöltené 2022-ig szóló szerződését.

A csütörtöki hazaérkezést követően Reinhard Grindel DFB-elnök arról állapodott meg a szakemberrel – aki 2006 óta irányítja a csapatot –, hogy néhány nap múlva ülnek le beszélni egymással a folytatásról. A kiesésben a felelősséget magára vállaló Löw még nem nyilatkozott a maradását vagy távozását illetően. Az érintettek a jövő héten ülnek le tárgyalni, s azután hirdetik ki a végső döntést.

A nationalelf három ponttal utolsó lett csoportjában, és története során először már a csoportkör után búcsúzott a vb-től.
(mti)

Tippelj és nyerj a nyolcaddöntőkkel!

Neked ajánljuk
Átigazolások
Légiósok
Nikitscher Tamás
Máris komoly kérője lehet a spanyol élvonalból a kiesett Valladolidban futballozó Nikitscher Tamásnak.
Csákvár
Szerződéshosszabbítás
Hivatalos honlapján jelentette be az NB II-ben szereplő Csákvár, hogy szerződést hosszabbított a több poszton bevethető Szalai Péterrel.
DVSC
Eldőlt Dzsudzsák jövője
A csakfoci.hu korábbi hírének megfelelően Dzsudzsák Balázs továbbra is a Lokit erősítheti majd.
Tovább az összes átigazoláshoz