Foci vb: Panama csak egy félidőt bírt, a belgák sima győzelemmel kezdtek

Belgium-Panama: az első félidőben még tartották magukat a panamaiak, de Mertens góljával és Lukaku duplájával végül könnyedén nyertek a belgák a foci vb-n.
Budai László 2018. június 18., hétfő 18:54
Szerző: Budai László 2018. június 18., hétfő 18:54

Carrasco, Mertens és Hazard is próbálkozott az első 15 percben, de vagy a panamai kapus fogta a lövést vagy nem találtak kaput a belgák. A 21. percben jött az addigi legnagyobb lehetőség: De Bruyne lőtte élesen középre a labdát Lukaku felé, de Torres óriásit mentett a kapu torkában. A belgák főleg beívelésekkel akarták megjátszani Lukakut, de nem sikerült pontos labdát adni neki. Az első játékrészben még kapott egy jó kiugratást a MU csatára, de a jól kijövő panamai kapus mellett nem sikerült eltolnia labdát.

A második félidőben azonban hamar sikerült vezetést szerezniük: egy jobboldali beadást még kifejeltek a panamaiak, de éppen Mertenshez, aki jobbról, 16 méterről, kapásból óriási gólt bombázott a hosszúba (1-0). Nem sokkal később, nagy meglepetésre egyenlíthettek volna a panamaiak: Murillo kapott remek indítást, nagy helyzetben lőhetett 10 méterről, de a kijövő Courtois nagyot védett.

Ezután pedig taroltak a belgák: előbb De Bruyne adott be balról a hosszúra, Lukaku pedig közelről a kapuba bólintott, majd Lukaku kapott Hazard-tól egy kiugratást, és 11 méterről, a kapus fölött a kapuba emelt (3-0).

A hátralévő időben az állás már nem változott, a belgák simán nyertek.

Belgium-Panama 3-0 (Mertens 47., Lukaku 69., 75.)

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)