MOSCOW, RUSSIA - JULY 01: Sergey Ignashevich of Russia scores an own goal to put Spain in front 1-0 during the 2018 FIFA World Cup Russia Round of 16 match between Spain and Russia at Luzhniki Stadium on July 1, 2018 in Moscow, Russia. (Photo by Dan Mullan/Getty Images)

Dráma és bombameglepetés a foci vb-n: Oroszország 11-esekkel kiejtette a spanyolokat - videó

A világbajnokság harmadik nyolcaddöntőjében Spanyolország a rendes játékidő után csak 1-1-es döntetlent ért el Oroszország ellen, 11-esekkel pedig a házigazda jutott tovább.
Privacsek András 2018. július 1., vasárnap 18:42
Szerző: Privacsek András 2018. július 1., vasárnap 18:42

1. félidő:

A spanyolok egy öngóllal szereztek vezetést a 12. percben: egy jobbról jövő beadás után Ignasevic sarkáról a hálóba pattant a labda. Innentől kezdve Spanyolország csak passzolgatott az orosz térfélen, nem forogtak veszélyben a kapuk.  A 42. percben aztán Pique kezezett a 16-oson belül, a megítélt 11-est Dzyuba magabiztosan lőtte a bal sarokba.

2. félidő:

A második játékrészben sokáig semmi érdemleges nem történt, a spanyolok birtokolták a labdát, az oroszok védekeztek. A 85. percben Iniesta 17 méteres löketét nyomta ki Akinfeev, majd Aspas duplázását is. A rendes játékidőben több gól nem esett, így jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás, ahol nem változott a játék képe, Rodrigónak ugyan volt két lövése, de Akinfeev védett.

A 11-es párbajban Akinfeev Koke, majd Aspas lövését is védte, az oroszok nem hibáztak és óriási meglepetésre bejutottak a legjobb nyolc közé.

Az oroszok ellenfele a negyeddöntőben a ma esti horvát-dán párharc győztese lesz.

Spanyolország – Oroszország 1-1 (Ignasevic 12. – öngól, ill. Dzyuba 42. – 11-esből), 11-esekkel: 3-4