SAMARA, RUSSIA - JULY 02: Neymar Jr of Brazil celebrates with teammate Paulinho after scoring his team's first goal during the 2018 FIFA World Cup Russia Round of 16 match between Brazil and Mexico at Samara Arena on July 2, 2018 in Samara, Russia. (Photo by Dan Mullan/Getty Images)

Nincs újabb csoda: Neymar és Firmino továbblőtte a brazilokat a foci vb-n - videó

Mexikó aktívan kezdett, de a brazilok szép lassan átvették az irányítást, és Neymar, valamint Firmino góljával megnyerték a nyolcaddöntőt.
Budai László 2018. július 2., hétfő 17:52
Szerző: Budai László 2018. július 2., hétfő 17:52

Világbajnokság, nyolcaddöntő

Brazília-Mexikó 2-0 (Neymar 51., Firmino 88.)

Nagyon aktívan kezdte Mexikó a meccset: Lozano többször is próbálkozott, de Herrera is lőhetett nagyobb helyzetben, valamelyik brazil védő azonban mindig blokkolni tudott. Húsz perc után aztán Brazília is veszélyesebbé vált: Neymar gyönyörű csellel csapta be két ellenfelét, majd kiszorított szögből lőtt, nem sokkal később Gabriel Jesus is hasonló helyről tüzelt, de Ochoa mindkétszer szépen védett.

A mexikói kapusnak a második félidő elején is volt egy szép védése Coutinho kísérlete után, a másik oldalon Gallardo tüzelt fölé egy kontra végén. Az 51. percben vezetést szereztek a brazilok: Willian passzolt be balról középre, érkezett Neymar, aki becsúszva, közelről a kapuba lőtt (1-0). A mexikóiak a félidei csere után újra behoztak két játékost, és mentek is előre: Vela lövését Alissonnak kellett a léc fölé tolnia. A másik oldalon Paulinho és Willian bombáját hárította bravúrral Ochoa.

Az utolsó húsz percben a mexikóiaknak nem volt igazán komoly esélyük az egyenlítésre. A brazilok pedig bebiztosították a sikert: Neymar lépett ki nagy helyzetben, elpöckölte Ochoa mellett a labdát, amelyet a csereként beállt Firmino passzolt közelről a kapuba (2-0).

A brazilok a belga-japán meccs győztesével játszhatnak.

Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.