Fotó: uefa.com

Eb-selejtezők: A franciák 19 perc alatt kivégezték a hollandokat, sima szerb győzelem a magyarok csoportjában - eredmények, videók

Kylian Mbappé duplázott a franciáknál, Romelu Lukaku mesterhármast jegyzett a belgáknál.
Nyikes Zoltán 2023. március 24., péntek 22:40
Fotó: uefa.com
Kylian Mbappé duplázott a franciáknál, Romelu Lukaku mesterhármast jegyzett a belgáknál.
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. március 24., péntek 22:40

A világbajnoki ezüstérmes francia válogatott 4-0-ra legyőzte a holland csapatot a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának pénteki játéknapján. A mérkőzés előtt a francia futball két fontos személyiségéről is megemlékeztek: Just Fontaine-ről, aki az 1958-as vb gólkirálya volt 13 találattal, illetve Claude Simonetről, a francia szövetség korábbi elnökéről. Emellett a válogatott szereplést lemondó eddigi csapatkapitányt, Hugo Llorist köszöntötték. A karszalagot Kylian Mbappé örökölte meg, ő pedig duplával vezette könnyed sikerre a nemzeti csapatot, amely nyolc perc alatt tett szert kétgólos előnyre. A hollandok a ráadásban - már 4-0-nál - tizenegyesből szépíthettek volna, ám nem jártak sikerrel.

A csehek ugyancsak villámrajtot vettek hazai pályán a lengyelek ellen, három perc alatt dolgoztak ki kétgólos előnyt és végül 3-1-re nyertek.

Csereként kapott lehetőséget a svédeknél Zlatan Ibrahimovic, ám a 41 esztendős csatár sem tudott segíteni a belgák ellen, akik Romelu Lukaku mesterhármasával vendégként gyűjtötték be a három pontot.

A szerb labdarúgó-válogatott kétgólos győzelmet aratott a vendég litván csapat felett a magyar érdekeltségű Európa-bajnoki selejtezőcsoport pénteki nyitányán. A G jelű kvintett egyik favoritjának tartott vb-résztvevő az Ajax Amsterdamban futballozó Dusan Tadic góljával szerzett vezetést, előnyét pedig a második félidő elején a juventusos Dusan Vlahovic duplázta meg a csoport leggyengébb együttesének tartott balti rivális ellen.

A magyarok hétfőn a második játéknapon mutatkoznak be, akkor 20.45-től a vereséggel rajtoló bolgárokat fogadják a Puskás Arénában.

Európa-bajnoki selejtező, 1. forduló:

B csoport:

Franciaország-Hollandia 4-0 (Griezmann 2., Upamecano 8., Mbappé 21., 88.)

Gibraltár-Görögország 0-3 (Masouras 11., Siopis 45., Bakasetas 58.)

E csoport:

Csehország-Lengyelország 3-1 (Krejci 1., Cvancara 3., Kuchta 64., ill. Szymanski 87.)
Moldova - Feröer-szigetek 1-1 (Nicolaescu 86., ill. Mikkelsen 27.)

F csoport:

Svédország-Belgium 0-3 (Lukaku 35., 49., 83.)

Ausztria-Azerbajdzsán 4-1 (Sabitzer 28., 50., Gregoritsch 29., Baumgartner 69., ill. Mahmudov 64.)

G csoport:

Bulgária-Montenegró 0-1 (Krstovic 70.)
Szerbia-Litvánia 2-0 (Tadic 16., Vlahovic 53.)

Olvastad már?
Eb-selejtező: A DAC támadója győztes gólt lőtt a magyarok hétfői csoportellenfelének - videó
A dunaszerdahelyi Krstovic gólja három pontot ért Montenegrónak.
Elolvasom
Átigazolások
Ferencváros
Naby Keita
Bár korábban úgy tűnt, az FTC alighanem hosszú távon is számol Naby Keitával, két németországi cikk szerint már nem olyan biztos, hogy marad az NB I-ben.
Ferencváros
Robbie Keane
Robbie Keane neve felmerült a Wolverhampton kispadján, de nem igaz, hogy jelentkezett a posztra és nem valószínű a klubváltása - derül ki egy írországi cikkből.
Mezőkövesd
Szerződést hosszabbítottak kapusukkal
Hivatalos honlapján jelentette be az NB II-ben szereplő Mezőkövesd, hogy 2028-ig szerződést hosszabbított Deczki Máté, aki az idei szezonban alapembere Csertői Aurél csapatának.
Tovább az összes átigazoláshoz