Fotó: uefa.com

Eb-selejtezők: A franciák 19 perc alatt kivégezték a hollandokat, sima szerb győzelem a magyarok csoportjában - eredmények, videók

Kylian Mbappé duplázott a franciáknál, Romelu Lukaku mesterhármast jegyzett a belgáknál.
Nyikes Zoltán 2023. március 24., péntek 22:40
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. március 24., péntek 22:40

A világbajnoki ezüstérmes francia válogatott 4-0-ra legyőzte a holland csapatot a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának pénteki játéknapján. A mérkőzés előtt a francia futball két fontos személyiségéről is megemlékeztek: Just Fontaine-ről, aki az 1958-as vb gólkirálya volt 13 találattal, illetve Claude Simonetről, a francia szövetség korábbi elnökéről. Emellett a válogatott szereplést lemondó eddigi csapatkapitányt, Hugo Llorist köszöntötték. A karszalagot Kylian Mbappé örökölte meg, ő pedig duplával vezette könnyed sikerre a nemzeti csapatot, amely nyolc perc alatt tett szert kétgólos előnyre. A hollandok a ráadásban - már 4-0-nál - tizenegyesből szépíthettek volna, ám nem jártak sikerrel.

A csehek ugyancsak villámrajtot vettek hazai pályán a lengyelek ellen, három perc alatt dolgoztak ki kétgólos előnyt és végül 3-1-re nyertek.

Csereként kapott lehetőséget a svédeknél Zlatan Ibrahimovic, ám a 41 esztendős csatár sem tudott segíteni a belgák ellen, akik Romelu Lukaku mesterhármasával vendégként gyűjtötték be a három pontot.

A szerb labdarúgó-válogatott kétgólos győzelmet aratott a vendég litván csapat felett a magyar érdekeltségű Európa-bajnoki selejtezőcsoport pénteki nyitányán. A G jelű kvintett egyik favoritjának tartott vb-résztvevő az Ajax Amsterdamban futballozó Dusan Tadic góljával szerzett vezetést, előnyét pedig a második félidő elején a juventusos Dusan Vlahovic duplázta meg a csoport leggyengébb együttesének tartott balti rivális ellen.

A magyarok hétfőn a második játéknapon mutatkoznak be, akkor 20.45-től a vereséggel rajtoló bolgárokat fogadják a Puskás Arénában.

Európa-bajnoki selejtező, 1. forduló:

B csoport:

Franciaország-Hollandia 4-0 (Griezmann 2., Upamecano 8., Mbappé 21., 88.)

Gibraltár-Görögország 0-3 (Masouras 11., Siopis 45., Bakasetas 58.)

E csoport:

Csehország-Lengyelország 3-1 (Krejci 1., Cvancara 3., Kuchta 64., ill. Szymanski 87.)
Moldova - Feröer-szigetek 1-1 (Nicolaescu 86., ill. Mikkelsen 27.)

F csoport:

Svédország-Belgium 0-3 (Lukaku 35., 49., 83.)

Ausztria-Azerbajdzsán 4-1 (Sabitzer 28., 50., Gregoritsch 29., Baumgartner 69., ill. Mahmudov 64.)

G csoport:

Bulgária-Montenegró 0-1 (Krstovic 70.)
Szerbia-Litvánia 2-0 (Tadic 16., Vlahovic 53.)

Eb-selejtező: A DAC támadója győztes gólt lőtt a magyarok hétfői csoportellenfelének - videó
A dunaszerdahelyi Krstovic gólja három pontot ért Montenegrónak.