Spanyolország az első döntős az Eb-n - rekorder gól is kellett a franciák elleni fordításhoz

Spanyolország lett a németországi Európa-bajnokság első döntőse, miután kedden, 0-1-ről fordítva legyőzte Franciaországot Münchenben.
Csakfoci.hu 2024. július 9., kedd 22:57
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 9., kedd 22:57

A tiszta fehérben játszó franciák alaposan ráijesztettek az Eb-n eddig szinte végig remekül teljesítő spanyolokra, hiszen már a 9. percben vezetést szereztek (tegyük hozzá, az első lehetőség Fabián Ruiz előtt adódott, de nem talált kaput fejjel).

Kolo Mouani viszont igen, Mbappé beadását 4 méterről fejelte a hálóba (0-1).

A 19. percben akár meg is duplázhatta volna előnyét a korábbi kétszeres győztes, de Mbappé kísérletét Laporte blokkolta, majd Kolo Mouani nem reagált elég gyorsan a lepattanónál.

Ehelyett jött a spanyol egyenlítés: a 21. percben Lamine Yamal forgatta meg Rabiot-t, majd 25 méterről, ballal bődületes kapufás gólt a jobb felsőbe - ez volt a barcelonai szupertehetség első Eb-gólja, és őt lett a torna történetének legfiatalabb gólszerzője is egyben 16 évesen és 362 naposan (1-1).

És hamarosan jött az igazán nagy fordulat is, hiszen pár perccel később, egy rövid felszabadítást követően Dani Olmo úgy lőtt a francia kapuba, hogy a labda Koundé lábát is érintette - négy perc alatt fordított Spanyolország (2-1)!

Nem sokkal a fordulás után a franciák kapusa, Maignan a saját térfele közepén szerelte bátran Nico Williamset. De a franciák elől is igyekeztek rákapcsolni, Tchouaméni fejese és Mbappé lövése is veszélyes volt az 53. és az 57. percben, de Unai Simón mindkétszer a helyén volt.

A 63. percben Upamecano bólintott a kapu mellé Dembélé szögletét követően, majd eltelt szűk negyedóra is, mire újabb francia lehetőséget jegyezhettünk fel, ekkor Théo Hernandez 14 méterről lőtt a kapu fölé.

A hajrára fordulva Yamal próbálkozott, ezúttal 18-ról, de célt tévesztett, majd Mbappé tört a kapu felé a másik oldalon, de ő sem volt elég pontos a végén. Franciaország hajtótt-nyomott a végén, de kései lett a hajrá, így a 0-1 után fordító spanyol válogatott jutott elsőként az Európa-bajnokság vasárnapi, berlini döntőjébe, ahol Anglia vagy Hollandia lesz majd az ellenfele. A spanyolok 1964, 1984, 2008 és 2012 után játszhatnak ismét az Eb-trófeáért.

2024-es labdarúgó Európa-bajnokság, elődöntő, München:

Spanyolország – Franciaország 2-1 (Yamal 21., Olmo 25., ill. Kolo Mouani 9.)

Spanyolország: Unai Simón - Jesús Navas (Vivian, 58.), Nacho, Laporte, Cucurella - Rodri, Fabián Ruíz - Yamal (Ferran Torres, 93.), Olmo (Merino, 76.), Williams (Zubimendi, 93.) - Morata (Oyarzabal, 76.)

Franciaország: Maignan - Koundé, Upamecano, Saliba, T. Hernández - Kanté (Griezmann, 62.), Tchouameni, Rabiot (Camavinga, 62.) - Dembélé (Giroud, 79.), Kolo Muani (Barcola, 62.), Mbappé

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)